PUBG Mobile Hindistan’a 100 Milyon dolarlık yatırım yapacak. Pubg Mobile 2 Eylül’de Hindistan’ın elektronik ve bilişim bakanlığı tarafından kullanıcıların verileri çalındığı için yasaklanmıştı. Ancak bugün PUBG Corp veri güvenliğini göz önünde bulundurdu ve ülkede oyun için ayrı bir sürüm yayımladı. Ayrıca Pubg Mobile Hindistan oyuncuları için biraz farklı olacak. Oyunda kan efektleri olmayacak ve oynama sürelerine kısıtlama gelecek.

Şirket ayrıca tüm bilgileri daha güvenli bir şekilde yöneteceğinide bildirdi. Söylenenlere göre ”kullanıcı verilerini korumak en öncelikli işimizdir” diye de belirtti. PUBG Corp, Hindistan’da en az 100 kişiyi istihdam edecek bir ofis kurmayı planlıyor. Şirket, bu kişilerin oyun geliştirme, iş ve e-spor alanlarında uzmanlaşacağını söyledi.

PUBG Corp ayrıca Hindistan’nın “profesyonel e-spor ligine” ev sahipliği yapacağınıda dile getirdi. En büyük Espor etkinliği yapmak için de çalışmalara başladıklarınıda söylediler. Kısa bir süre önce PUBG Corp, , Japonya’da PUBG Mobile için 2,8 milyon doların üzerinde bir ödül havuzuna sahip bir franchise ligi duyurmuşlardı. Hindistan’da da bunun gibi şeyler görebiliriz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin