Tencent bugün PUBG Mobile ‘ın 1.3.0 beta sürümünü yayınladı. Betanın en önemli özelliği, PUBG Mobile’ın altıncı haritası olacak Karakin haritası.

Karakin, Şubat 2020’de PUBG‘nin PC versiyonunda yayınlandı. Nihayet oyunun mobil versiyonuna da geliyor. Harita Sanhok‘un yarısı büyüklüğünde ve 2 × 2 kilometre boyutlarıyla Livik haritasıyla aynı. Haritanın küçüklüğünden dolayı Karakin‘de sadece 64 oyuncu yarışabilecek.

Karakin, çok az bitki örtüsüne sahip ve Kuzey Afrika‘da yer alıyor. Harita, Miramar‘a benziyor ve birkaç küçük köy bulunuyor.

Oyuncular beta sürümünü bugün iOS ve Android cihazlarına indirebilirler. Tencent, her iki platform için de indirme bağlantılarını yayınladı. Oyuncular bağlantıya tıklayarak betaya girmek için belirtilen adımları takip etmeli.

Karakin haritasının yanı sıra PUBG Mobile’ın 1.3.0 beta sürümü Panzerfaust adlı yeni bir ateşli silahı da beraberinde getirdi. Beta sürümünde başka yeni silahlar ve bir araç da yayınlandı.

PUBG Mobile’ın 1.3.0 yaması için çıkış tarihi henüz açıklanmadı. Muhtemelen oyunun 18. sezonunda yayınlanacak gibi duruyor. Devam eden 17. sezonun 21 Mart‘ta bitmesi planlanıyor.

Karakin haritasının daha önce PUBG Mobile Global Championship (PMGC) Finalleri 2020’de ortaya çıkması gerekiyordu. Ancak, üç oyuncunun COVID-19 için pozitif sonuç vermesinin ardından, Tencent programı değiştirmek zorunda kaldı ve etkinlik sırasında beklenen haritayı açıklamadı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : PUBG Mobile 17.Sezon Bitiş Tarihi Belli Oldu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin