E-spor organizasyonu GODSENT’in kurucu ortağı Markus “pronax” Wallsten, mental sağlığına daha fazla odaklanmak için, ekipten ayrıldığını duyurdu. Haber, GODSENT’in diğer kurucu ortağı ve CEO’su Henrik Denebrandt tarafından bir gönderi paylaştıktan sonra Twitter’da patlak verdi.

Bu, Wallsten’in artık kuruluşun CS: GO ekibiyle ilişkisi olmayacağı ve yöneticilik görevinden alınacağı anlamına geliyor. Denebrandt’ın Twitter gönderisine göre, Wallsten kuruluşun hissedarı olmaya devam edecek, ancak “şu anda şirkette herhangi bir operasyonel katılımı yok.” dedi.

Wallsten’i şimdilik rahatlatma kararı, GODSENT içindeki pozisyonunu kapsayan çok sayıda tweet paylaştıktan sonra, meslektaşlarını ona yalan söylemekle ve 9 aydan fazla bir süre yönetim kurulunda yer almaya çalıştıktan sonra onu zayıflatmakla suçladıktan sonra geldi. Şu an itibariyle GODSENT suçlamalarla ilgili bir açıklama yapmadı. Bunun yerine ailesi tarafından onaylanan Wallsten’in, mental sağlığı ile ilgili kısa bir açıklama yaptılar.

Markus “pronax” Wallsten

29 yaşındaki Pronax, profesyonel arenada yönetici pozisyonunda çalışmaya başlamadan önce 10 yıldan fazla süredir CS:GO profesyonel oyuncusu olarak aktifti. Fnatic ve Team Ancient’de dahil birçok başarılı takımda oynadı. Wallsten’in şimdi bir ara vermesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Fall Guys, Mobil Oyun Oluyor!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin