Kazanın bir milyon dolar ödül alacağı PGL Major Stockholm turnuvasında büyük final karşılaşması dün (7 Kasım Pazar) saat 22:00’da oynandı. NAVI ve G2 Esports arasında geçen bu karşılaşma izleyenlerde büyük heyecan uyandırdı.

NAVI vs. G2

Ancient haritası ile başlayan karşılaşmanın ilk etabı NAVI için çok zorlayıcı geçmedi. İyi bir üstünlük kurarak haritanın genel hakimi oldular ve haritayı 16-11 skorla kapatmayı başardılar. İkinci harita Nuke’a geçtiğimizde müthiş bir karşılaşmaya şahit olduğumuzu söyleyebilirim. Kıran kırana geçen rauntlarla birlikte iki takım arasında eşitlik bozulmadı ve maç uzatmalara kadar gitti. Tam on bir raunt süren Nuke haritasında kazanan 22-19 skor ile tekrar NAVI oluyor ve büyük finalde şampiyon olmayı başarıyor.

NAVI ve G2’nun Oyuncu Rating’leri

Oyuncu ratinglerine bakacak olursak s1mple’ın çoğu maçta olduğu gibi gayet iyi bir performans ortaya koyduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca turnuvanın MVP’si seçilmeyi de başararak ödül koleksiyonuna artı bir ödül daha eklemesini bildi. Bunun yanı sıra maç içinde gerek ikili oyunlarıyla gerek bireysel performanslarıyla B1T ve electronic’in de öne çıktığına şahit olduk. G2 takımından ise NiKo’nun maçın bazı anlarında yeteneğini konuşturduğunu gördük.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin