Birinci takımın bir milyon dolar ödül alacağı PGL Major Stockholm 2021 turnuvasında iki gün süren çeyrek final karşılaşmalarının ardından yarı final eşleşmeleri de belli oldu.

Heroic, Virtus.pro, G2, NiP, Gambit, Furia, NAVI ve Vitality arasında geçen çeyrek final mücadeleleri bir maç hariç hepsi 2-0 skorlarla sonuçlandı.

Çeyrek Final’de İlk Gün Karşılaşmaları

Heroic vs. Virtus.pro

İlk harita olan Mirage’de Heroic’in, Virtus.pro’ya göre daha baskın ve net bir oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Bu oyun sayesinde ilk haritayı 16-10 skorla rahat bir şekilde kapattılar. Ancient haritasında ise Virtus.pro elinden geleni ardına koymadı ve toplam skoru eşitleyerek haritayı 16-13 önde kapattı. Son harita olan Inferno’da ise bariz bir Heroic üstünlüğü ile harita 16-12 skorla bitti ve maçın kazananı 2-1 ile Heroic oldu.

G2 vs. NiP

G2’nun genel olarak çok daha üstün olduğu iki harita izledik. İlk harita olan İnferno’yu ve ikinci harita olan Mirage’i de 16-11 skorla kapatan G2, 2-0 ile maçın kazananı olmayı başardı.

Çeyrek Final İkinci Gün Karşılaşmaları

Gambit vs. FURIA

İlk harita İnferno’da kıran kırana geçen ve uzatmalara kadar giden müthiş bir mücadele izlediğimizi söyleyebiliriz. Yer yer Gambit’in yer yer FURIA’nın baskın olduğu bir harita izledik. Gambit ilk haritayı 19-17 ile kapatarak 1-0 öne geçti. İkinci harita olan Overpass’te ise net bir Gambit üstünlüğü vardı. İkinci haritayı 16-10 kazanarak maçı 2-0 ile kapatan taraf Gambit oldu.

NAVI vs. Vitality

Çeyrek finalin en merak edilen ve heyecanla beklenen karşılaşması desek yanlış olmaz. Vitality’nin taraftarında büyük hayal kırıklığı yarattığını söyleyebiliriz. İki harita da NAVI’nin kontrolünde ve yer yer Vitality’nin öne çıktığı rauntlarla geçti. NAVI ilk harita olan Dust2’yi 16-11, İkinci harita olan Nuke’u da 16-13 kapatarak maçı 2-0’a getirip rakibini elemeyi başardı.

Yarı Final Eşleşmeleri

Virtus.pro’yu eleyen Heroic, NiP’i eleyen G2 ile eşleşti. FURIA’yı eleyen Gambit, Vitality’i eleyen NAVI ile eşleşti ve yarı final karşılaşmaları da bu şekilde belli olmuş oldu. Yarı final maçları bugün (6 Kasım 2021) oynanacak.

  • G2 vs. Heroic – 18:30
  • NAVI vs. Gambit – 22:00

Maçları PGL’nin resmi Twitch hesabından canlı olarak takip edebilirsiniz. PGL’nin Twitch sayfasına gitmek için buradaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Önceki içerikFIFA 2022 TOTW 7 Haftanın Oyuncuları Açıklandı!
Sonraki içerik12 Kasım’da BİM Marketlere SteelSeries Rival 3 Mouse Geliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin