REKLAMmonsters reloaded advertisement

Oyun zevkini ve kalitesini arttırmakta en etkili olan donanımlardan birisi olan oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat etmeliyiz? Özellikle FPS oyunlarında büyük farklar yaratan oyuncu kulaklıkları çeşitleri ve özellikleri ile oyunseverlerin kafalarını karıştırıyor. Bütçenize göre alabileceğiniz kulaklık değişiklik gösterebilir ancak oyuncu kulaklığı alırken dikkat etmeniz gereken temel özellikler var. Hadi sizlerle birlikte bu özellikleri incelemeye geçelim;

7.1 Çevresel Ses Sistemi

Oyuncu kulaklığı alırken en dikkat edilmesi gereken özellik net olarak 7.1 çevresel ses sistemidir. Bu teknoloji oyunseverlere oyunlarda rakiplerinin ayak ve silah sesleri konusunda çok net sesler almasına imkan sağlıyor. 7.1 çevresel ses sistemi olmaya kulaklıklarda sesleri dağınık ve net alamazken 7.1 çevresel ses sistemine sahip kulaklıklar ise net olarak sesin geldiği bölgeyi oyunculara aktarabiliyor.

Konfor

Oyuncu kulaklığı dediğimiz zaman konfor ve hafiflik kesinlikle gerekli oluyor. Uzun süreli oyun zevkinizde kulaklığınız tarafından rahatsızlık yaşamak istemezsiniz değil mi? Kulaklık yastığı kalitesi rahatlık konusunda en başta geliyor diyebiliriz. Kulağı saran ve kaliteli malzemeden üretilen kulaklık yastıkları sizlere uzun süreli oyun oynama imkanı sunuyor.

Mikrofon

Oyuncu kulaklığı tercih ederken kesinlikle mikrofonu olan bir kulaklık almalısınız. Yeni nesil oyunlarda ve FPS oyunlarında oyun içinde takım arkadaşlarınız ile iletişim kurmanız gerekli oluyor. İletişim kurma ihtiyacı sizleri mikrofonu olan bir kulaklık almaya itiyor.

Önceki içerikSık Kullanılan CS:GO Terimleri
Sonraki içerikŞampiyonluk Ligi 4. Hafta 2. Gün Sonuçları

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin