Counter-Strike: Global Offensive’de oyuncuların sv_cheats 1 komutunu aktif ederek oyun içi hile komutlarını kullanabilecekleri bir açık bulundu.

CS:GO oyununun yıllardır en büyük problemi önüne geçilemeyen hile kullanımı oldu, bu hileler en başta duvardan görme ve aim bot olmak üzere oyunculara adil olmayan avantajlar sağlıyor.

ESEA ve FACEIT gibi oyun servisleri VAC hile korumasından çok daha iyi işler çıkarmasına rağmen bugün ortaya çıkan açığa göre hile koruması farketmeksizin uzun zamandır bazı oyuncuların hile kullandığı ortaya çıktı.

Aşağıda ki twitte espor habercisi “DonHaci” bu açığın bir Faceit maçında, anti-cheat açıkken nasıl kullanıldığını gösteriyor.

“Oyunda bir bug daha ortaya çıktı. Bu açıkla rekabetçi,faceit,esea neresi olursa olsun oyun içinde sv_cheats 1 komutunu aktif edebiliyorsunuz. Düzeltilene kadar oynamamanızı tavsiye ederim.”

 

Klipte görüldüğü gibi oyuncu sv_cheats 1 komutunu aktif ettikten sonra oyuncu modellerini duvardan görme ve sahte lag komutlarını kullanıyor.

Daha kötüsü ise, DonHaci’nin attığı bir sonraki twite göre bu açık yeni değil, uzun süredir bu şekilde hile yapan oyuncular var.

“Sandığımdan daha kötüymüş. Bazı insanlar bu açığı yıllardır kullandıklarını bana itiraf etti. Yıllardır oyunda öyle bir açık var ki korumalı sunucu ayarlarını değiştirmeyi ve sv_cheats 1 komutunu aktif etmenizi sağlıyor.”

Eğer söylenenler doğruysa, CS:GO ve organizasyon yetkililerinin elinde tahmin ettiklerinden çok daha büyük bir problem var.

 

İyi haber ise, Haci’nin attığı twit sosyal medyada büyük etkileşim aldı, bu yüzden yakın zamanda açığın kapatılması bekleniyor.

Önceki içerikEdward, Na’Vi’ye Geri Döndü
Sonraki içerikNBK, Vitality Tarafından Yedeğe Çekildi

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin