Ekipmanlardan her türlü dijital koda her şeyi bulabileceğiniz “gri” market G2A, bir kez daha oyunları G2A mağazasında yer alan oyun geliştiricilerinin öfkesini topladı. Geçmişte 10’dan fazla oyunu satışta olan tinyBuild ve Borderlands serisi de dahil olmak üzere 40’dan fazla oyun geliştirmiş Gearbox Software ile benzer sorunlar yaşamış olan G2A, son reklamlarıyla daha fazla geliştiricinin nefretini kazandı. Bu geliştiricilerin bir kısmı ise konuyu oyunlarımızı G2A’den satın almak yerine “torrentlemenizi” tercih ederiz noktasına getirdi.

Yayıncı Mike Rose twitter hesabından yaptığı bir paylaşımla, bir oyunu satın alırken oyunun kendi sitesinin üzerinde çıkan G2A reklamlarından satın almamız durumunda hiç para kazanmadıklarını belirtti ve G2A’den oyun alacaklara bunun yerine oyunu korsan olarak oynamalarını tavsiye etti.

Action Henk’in geliştiricisi Squid Games ve indie oyun stüdyosu Vlambeer’in geliştiricisi Rami Ismail de dahil olmak üzere çok sayıda geliştirici de bu paylaşımı destekledi. Hatta Rami Ismail, akla gelen ilk sebep olan “G2A’in kazanmaması için” böyle bir söylemde bulunuyorlar algısını kırarak gerekçeler listeledi. Rami Ismail’in söylediğine göre bu tür siteler geliştiriciler için; müşteri desteği, sahte key istekleri ve kredi kartı geri ödeme taleplerini tespit etme gibi sebeplerle çok fazla zamanın boşa harcanmasına sebep oluyor.

Başka geliştiriciler de, Mode 7’den Paul Kilduff-Taylor ve Stray Bombay’den Chet Failszek de dahil olmak üzere, oyun anahtarı satan bu tür sitelere yapılan eleştirilere ekleme yaptı. Son büyük eleştri dalgasında G2A, bu sistemi geliştireceğini belirtmişti ancak geliştiriciler henüz tatmin olmadı. Üstelik Taylor’ın söylediğine göre “hiçbir şey değişmedi”.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin