nostalji oyunlar

Max Payne

Nostaljik oyunlar serisinin bir diğer durağına hoşgeldiniz. Tarihler 2001 yılını gösterirken Remedy Games firması ortaya Max Payne adında adeta bir bomba atmıştı. Çıktığı zamanları göz önüne alırsak konsolların hüküm sürdüğü bir piyasaya (Atari vb.) PC platformu için böylesine bir oyun çıkarmak büyük bir işti. Max Payne adındaki bu oyun, oyun dünyasında çoğu şeyi değiştirecek ve hatta ilerde bir filme sebep olacaktı.

Çıktığı zaman resmen herkesin dilinde bu oyun dolaşıyordu. Çünkü oyunun hikayesi bir oyuna göre çok çok iyiydi. Bunun yanında aksiyon sahneleri, ortam ve yapay zeka gayet tatminkardı. Hele ki oyunun yavaşlatma (bullet time) özelliği, oyunun patlamasının en büyük özelliğiydi diyebiliriz.

Oyunun hikayesine gelecek olursak, karakterimizin adı Max. Max aslında bir polis ve oyunun geçtiği dönemde polisler aslında çok dürüst insanlar değiller. Max ise dürüst polisler tarafında olduğu için, illegal iş yapan polislerin bazısını ortaya çıkarmış. Bunun sonucunda işlerine çomak soktuğu bu polisler Max’ın ailesini katlediyor. Bunun sonucunda ise Max’ın umursadığı tek şey intikam almak oluyor. Oyuna bu konu ile başlıyorsunuz ve nasıl ilerlediğinizi geçen zamanı fark edemiyorsunuz bile.

Çıktığı zamanki teknolojiye göre oyunun mekanikleri, grafikleri ve oynanışı gerçekten şahane. Şu anki durumda grafikler tabi ki size vasatın ötesinde gelecektir. Fakat bu oyunun 2001 yılında çıkmış olduğunu belirtmekte fayda var. Tüm bunların yanında oyundaki silah çeşitliliği ise dönemimizdeki bir çok oyuna taş çıkarabilecek cinsten. Oyunda silah çeşitliliği oldukça fazla durumda ve bunların istediğini kullanmakta özgürsünüz. Eğer zaman bulursanız filmini de izlemenizi öneririz.

Max Payne Official Trailer

Nostalji için eğer bu oyunu da oynamak istiyorsanız mutlaka bir deneyin. Sizi eski zamanlara götürecektir. Toplamda 22 bölümü olan oyunu yaklaşık 5-6 saat gibi bir sürede bitirebilirsiniz. Fakat oyunun herhangi bir emülator desteği bulunmadığını belirtelim. Eğer işletim sisteminiz Windows 7 veya Windows XP değilse bu oyunu maalesef oynayamıyorsunuz. Ayrıca ilk oyun gibi serinin 2.oyununuda bir deneyebilirsiniz. Oda çıktığı döneme göre bir şaheser ve ilk oyunun devamını içeriyor.

Max Payne Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bugünkü nostalji zamanımızın sonuna geldik. Diğer haberlerde görüşmek üzere. Herkese iyi Pazarlar!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin