İddialı e-spor ekibi North, dün öğlen saatlerinde yaptığı açıklamaya göre yıldız CS: GO oyuncusu Kjaerbye ile yollarını ayırdı.

Kjaerbye, sağlık problemleri nedeniyle Mayıs ayında geçici olarak yedeğe çekilmişti. Hala problemleri devam eden yıldız oyuncu karın ağrısı, solunum problemleri ve göğüs krampları yaşadığını söyledi.

North ekibi, molası sırasında Kjaerbye ile temas halindeydi. Oyuncu ile yol ayrımı yapma kararı, North ekibi ve Kjaerbye’nin ortak kararı sonrasında verildi. North’un performans müdürü Cristian Engell “Bunu söylemesi çok zor, Kjaerbye’ye veda ediyoruz” dedi.

22 yaşındaki oyuncu bugün ara verdiği şeyleri “daha ​​net” gördüğünü söyledi. Kjaerbye, “Şu anda hala biraz zamana ihtiyacım var, ancak CS ile işimi bitirmekten çok uzak olduğumu biliyorum,” dedi. “Bildiğim bu ve bir sonraki maceramı dört gözle bekliyorum.” diyerek oyundan tamamen uzaklaşmadığının sinyallerini verdi.

Kjaerbye, Astralis’ten şaşırtıcı bir şekilde ayrıldıktan sonra, Şubat 2018’de North’a katılarak adını sıkça duyuran yıldız oyunculardan biriydi. Yüksek performansı sonrası Ocak 2020’de North ile yeni bir sözleşme imzaladı. 22 yaşındaki yıldız oyuncunun, North’un Eylül 2018’de özellikle DreamHack Masters Stockholm’de birkaç LAN turnuvası kazanmasına büyük katkısı oldu.

North, Mayıs ayından bu yana Kjaerbye’nin yerine Kristoffer “Kristou” Aamand’yı oynatıyor. 18 yaşındaki yeni oyuncu North ekibine katıldıktan sonra üst düzey CS: GO turnuvalarında hiç deneyim sahibi değil. HLTV’ye göre, North henüz duyurmamış olsa da Kristou’nun ekiple kalıcı bir sözleşme imzaladığı bildirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: World Of Warcraft Shadowlands Geliştirici Notları

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin