Bizimle bağlantı kur

CS: GO

NIP’den Cesur Transfer: dennis Yerine Plopski

NIP, İsveçli oyuncu Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora’yı kadrosuna dahil edebilimek için Dennis “dennis” Edman’ı yedeğe geçirdi. Takım bu cesur hamlesinin yanında, StarLadder Berlin Major sonrasında uygun bir değişiklik bulunursa Christopher “GeT_RiGhT” Alesund’un da aktif oyuncu rolünden çıkartılacağını belirtti.

Bu transferi cesur bir transfer olarak nitelendirmemizdeki en önemli etken Plopski’nin son zamanlarda inanılmaz bir performansla çıkmış olsa da yaşı gereği uzun bir profesyonel geçmişe sahip olmaması. Ancak yine de 17 yaşındaki Plopski, yaşına göre çok büyük başarılar elde etmiş bir oyuncu. Geçmişte x6tence,  Singularity, x6tence Galaxy takımlarında oynamış olan oyuncu, transfer öncesinde bir yılı aşkın süredir Ancient takımında oynamaktaydı. Ancient takımıyla birlikte Avrupa Minör elemelerini geçmiş ve DreamHack Open Summer‘da ikinci olmuşlardı.

Transfer Hakkında dennis’in Açıklaması

dennis, yedeğe çekilmesi hakkında Twitter hesabından bir açıklama paylaştı. Paylaştığı açıklamada istatiksel olarak takımda hiçbir zaman sonuncu veya sondan ikinci olmadığını, ayrılmak zorunda kalmasının sebebinin bu olmadığını belirtti. Sonrasında takım olarak uyuşmadıklarını belirtti ve IGL olmadan oynamanın zorluğuna “IGL olmadığı zaman çok fazla soru işareti oluyor, bunlar da oyuna doğrudan etkisi olan çok sayıda tartışmaya yol açıyor.” sözleriyle dikkat çekti.

Koç Faruk “pita” Pita’nın Açıklaması

Değişikliğe oldukça olumlu gözle baktığını görebildiğimiz NIP’nin koçu pita’nın açıklaması:

“Bugün tam bir Counter-Strike takımına dönüşme yolculuğuna atılıyoruz. En üst seviye bir takım olarak kalabilmek için oyuncu değişiklikleri gerekiyor. Çok yetenekli oyuncularımız var ancak takımda gerekli rolleri, stabil bir seviyede oynayabilmek için değiştirmemiz gerekiyor. Bu adımların ilki olan Plopski transferi adımını atmış olduğum için heyecanlıyım.”

Plopski’nin Açıklaması

Heyecanını gizleyemeyen bir diğer isim ise kariyeri için çok büyük bir adım atmış olan Plopski oldu. Yapmış olduğu açıklama:

“Bu fırsatı elde etmiş olduğum için son derece mutluyum. Benim için bir hayal gerçek oldu. Çocukluğumdan beri bu takımı beğeniyordum ve bu takım için oynamak hedefimdi. Bu duruma hâlâ inanamıyorum.

Benim tutkum mümkün olduğunca uzun süre CS:GO oynarken mutlu olmaya devam edebilmek. Kazanmak istiyorum, inanılmaz insanları tanımaya devam etmek istiyorum ve her zamankinden daha fazla çalışmak istiyorum. Hayallerimin peşinden koşarken NiP’de olmanın benim için en iyisi olduğunu hissedebiliyorum.

Bu kadar yetenekli oyuncularla oynamaya başlayabilmek için daha fazla bekleyemiyorum. Onlardan öğreneceğim çok şey olduğuna eminim.”

Güncel NIP Kadrosu

Sweden Patrik “f0rest” Lindberg
Sweden Christopher “GeT_RiGhT” Alesund
Sweden Fredrik “REZ” Sterner
Sweden Jonas “Lekr0” Olofsson
Sweden Nicolas “Plopski” Gonzalez Zamora

Sweden Faruk “pita” Pita (koç)

Sweden Dennis “dennis” Edman (yedek)

 
CS: GO takımları arasındaki farkın her geçen gün kapandığı, yeni oyuncuların CS: GO tarihinde hiçbir zaman olmadığı kadar ön planda olduğu günümüzde, NIP’nin böyle cesur bir transfer yapmış olması ve yapmaya devam edecek olması son derece anlaşılır bir durum.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

basede gamer

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO