En yeni League of Legends Şampiyonu Yone, Riot’un nerf çekicinden kaçamadı.

Riot’un yeni şampiyon Yone’u zayıflatması sadece iki hafta sürdü. Riot’un Baş Oynanış Tasarımcısı Mark “Scruffy” Yetter, Yone’un 10.17 yamasında zayıflayacağını tweetledi. Artık Q yeteneğinde bir miktar hasar kaybetmeyecek ve ultisi de artık can çalmadan yararlanamayacak.

LoLalytics.com‘dan alınan verilere göre ilginçtir ki Yone şu anda %44 ile en düşük kazanma oranına sahip şampiyon. Ancak yeni şampiyonlar için düşük kazanç oranları oldukça yaygın, çünkü oyuncular yeni şampiyonları nasıl doğru şekilde kullanacaklarına hala aşina değil.

YONE

Bot Koridorundaki Değişiklikler

Yaklaşan yama aynı zamanda bot koridoruna da bazı düzenlemeler getirecek. Riot, popüler seçimleri azaltmak için Caitlyn, Sona ve Lux’ı zayıflatmayı planlarken, aynı zamanda Varus, Xayah ve Kai’Sa gibi daha zayıf olan ADC şampiyonlarını ise güçlendirmeyi planlıyor.

Yamada güçlendirilecek diğer bir şampiyon ise ultisi güzel bir destek alacak olan Aatrox. Aynı zamanda Gragas’ın zırhı da artırılacak.

Riot, Hecarim’i Geri Getirdi

10.16 yaması, Hecarim’i pek çok kişiyi şaşırtacak şekilde güçlendirdi. Ormanda ve top koridorunda güçlü varlığı, birçok oyuncunun Riot’un kararını eleştirmesine sebep oldu. Daha sonraki bir yamada -10.17- Riot, bazı güçlendirmeleri geri alacağı için hatasını kabul etmiş görünüyor.

Benzer bir şekilde, Evelynn de önceki yamadaki güçlendirmeden sonra zayıflayacak. Qiyana’nın verdiği hasar da azaltılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CS:GO – Lekr0, North Ekibine Transfer Oluyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin