League of Legends Açık Beta dönemi yaklaşırken League of Legends eşya dükkanı sisteminde büyük çaplı değişiklikler oluyor. Önerilen eşyalar sayfasının tamamen yeniden tasarlandığı belirtiliyor.

league of legends yeni eşya dükkanı

League of Legends Eşya Dükkanı Önerilen Eşya Sayfası Sistemi

Yüksek eloya sahip oyunculardanda faydalanarak yeniden düzenlenen önerilen eşya sayfası oyunculara karakterlerine göre daha uygun eşyalar önerecek. League of Legends eşya dükkanı arayüzü ve eşya görsellerinde değişikliğe giden Riot Games oyuncuların eşya seçimini daha basite indirgemiş durumda.

league of legends yeni warmogleague of legends yeni nashorun dişi

league of legends yeni coşku

 

Rakip Takıma Göre Eşya Önerisi

Riot Games tarafından verilen bilgiye göre rakip takımın verilen hasar, kitle kontrolü etkileri, iyileşme, dirençler gibi daha pek çok niteliğine bakıyor. Daha sonra league of legends eşya dükkanı size hangi eşyaların oyundaki her bir rakibin niteliklerine karşı etkili olacağına bağlı olarak bazı eşyalar öneriyor.Örnek vermek gerekirse şu şekilde;

Karşınızda yüksek zırha sahip bir Malphite olduğu için Izbandut Katili, ona karşı epey etkili bir seçenek. Akali yüksek hasara sahip bir tehdit, bu yüzden Kızıl Kalkanyay ona karşı etkili bir eşya.

Eşya Dükkanında Görsel Değişiklikler

Riot Games eşya görsellerinin değişiminde eşyaların eski görsellerinin çizim ve netlik kalitesinde değişikliklere gitmiş. League of Legends eşya dükkanı değişikliklerini 5 ana başlıkta yayınlayan Riot Games şu başlıklara yer vermiş;

  • Netlik – Bu, en önemli hedefimiz. Her bir eşya simgesinin dükkânda, skor tablosunda ve göründüğü diğer yerlerde çabucak tanınabilmesi için özgün bir siluete ve renk paletine sahip olması lazım. Yine de bu simgeleri duvar kâğıdı boyutlarına getirerek ince ayrıntılar bulmayı beklemeyin. Bunların oynanış netliği için küçük boyutlarda da anlaşılabilen net görselleri olması gerek.
  • Oynanışa Uygunluk – Simgenin ve temanın, eşyanın niteliklerini ve oynanışını yansıtmasını istiyoruz. Oyuncular eşyanın çizimine baktığında, oynanış etkisinin temayla ilgili mantığını anlayabilmeli. Bunu mümkün kılmak için eşyanın temasını hedeflediğimiz sınıfla uyumla hale getirmek gibi (nişancı eşyalarının yay, tank eşyalarının zırh olması) çeşitli teknikler deniyoruz. Ayrıca simgenin renklerini, eşyanın öne çıkan niteliğinin rengiyle eşleştirmeye çalışıyoruz. Bu yöntem epey iyi işlese de onu sık sık uygulayamıyoruz. Yoksa tüm SG eşyaları aynı renk olurdu.
  • Çizim Kalitesi – Mevcut eşya çizimlerinin çoğu LoL kadar eski ve 2009’dan kalma. Sanat Ekibi o zamandan beri, kendisini iyileştirdi ve geliştirdi. Dolayısıyla çizimlerimiz ve tarzımız da epey değişti. Bütün eşyaları daha cilalı ve güzelce yorumlanmış bir şekilde hayata geçirmek istiyoruz.
  • Aşinalık – İyi değişiklik güzel bir şey ama laf olsun diye değişiklik yapmaktan kaçınmak istiyoruz. Çoğu durumda yeni simgelerin, eski siluetlere ve renklere aşina oyuncular tarafından çabucak tanınabilmesini istiyoruz.
  • Tema ve Evren – Fırsattan faydalanarak bu güçlü eşyaları hikâyeye ve Runeterra dünyasına daha da uygun hale getirmek istiyoruz.

League of Legends güncellemelerle ilgilieniyorsanız League of Legends 10.19 Yama Notları haberimizi de okuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin