Merhaba oyunseverler, sizleri League of Legends düşük elodan kurtarmak için yardımcı olacak her rol için birer şampiyon önerisinde bulunacağım. 10.21 yamasında Buff almış ve şu an Tekli/Çiftli dereceli maçlarında en çok oynanan şampiyonlar ile düşük elodan daha çabuk kurtulacaksınız. Bu önereceğim şampiyonlarda kendinizi ustalaştırarak koridor veya ormanda rakipleriniz karşısında ezici bir üstünlüğe geçeceksiniz ve yüksek elolara tırmanışa başlayacaksınız.

Top Lane – Malphite

Top Lane olarak önerimiz Yektaş’ tan Kopan Bir Parça olan Malphite. AP veya Tank olarak Top Lane’ de oynanan şampiyonumuz yetenek mekanikleri olarak oyunda olan en basit şampiyonlardan birisi. Bizim size vereceğimiz öneride şampiyonu Tank olarak oynamanız gerekli. Şampiyonumuzda Azim rününden Hortlağın Pençesi ile oynayacağız. Sıçra ve Işınlan ile koridorda farm yapmaya yönelik bir oyun seyri sizleri koridor galibiyetine götürecektir.

Rün

Eşya Dizilimi

Yetenek Yükseltme

Orman – Warwick

Orman tercihimizde ise koridorlar arasında deli gibi koşan bir şampiyonumuz var Warwick 🙂 Ormanda canavar kamplarını can yenilemesi ile hızlıca ve canı azalmadan kesebilen şampiyonumuz, sizlere Base dönmeden hızlıca canavar kamplarını temizleme imkanı sunuyor. Şampiyon yetenekleri ve kendisi gayet basit olan bir şampiyonumuz. Bu rehberde olan asıl mantıkta bu zaten zorluğu basit olan şampiyonlar ile düşük elolardan kurtulmak. Ründe Saldırıya Devam ile oynayacağız.

Rün

Eşya Dizilimi

Yetenek Yükseltme

Orta Koridor – Annie

Geldik oyunun en önemli koridoruna 🙂 Orta koridorda sizlere ayısıyla birlikte oynanması çok kolay olan Annie öneriyoruz. Pasif yeteneği olan sersemletme etkisiyle çok kolay şekilde takım savaşı başlatabilen ve karşı takımın güçlü ve kırılgan şampiyonlarını aradan çıkarabilen Annie, koridor aşamasında sizlere büyük bir kolaylık ve üstünlük sağlıyor. Şampiyonumuzu kara hasat ile oynamamız gerekli.

Rün

Eşya Dizilimi

Yetenek Yükseltme

ADC – Ashe

Geldik vadimizin Ayaz Okçusu Ashe. Ashe koridorda W yeteneği ile çok kolay bir dürtme açısı sağlıyor. Pasifi olan Buz Atışı şampiyonları ciddi şekilde yavaşlatmayı sağlıyor. E yeteneği ile takım arkadaşlarına ve kendisine harita görüşü sağlıyor. Bu sayede olası koridor baskınlarından kolay bir şekilde kaçabiliyor. Ulti yeteneği ile takım savaşı başlatabiliyor ve tek yakalanan rakip şampiyonları kolay bir şekilde avlayabiliyor.

Rün

Eşya Dizilimi

Yetenek Yükseltme

Destek – Soraka

Oyunda pek tercih edilmeyen rol olan Destek rolüne geldik. League of Legends düşük elodan kendinizi çıkarmak istiyorsanız tercih etmenin gereken rol Destek rolüdür. Takım arkadaşlarına can basmaya doyamayan şampiyonumuz hem koridorda hem takım savaşlarında takımını ayakta tutmada büyük rol oynuyor. Pasifi ile gelen hareket hızı ile haritada her yere yetişebilen şampiyonumuz Ultisi ve W yeteneği ile takım arkadaşlarının daha fazla savaşta kalmasını sağlıyor.

Rün

Eşya Dizilimi

Yetenek Yükseltme

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin