Sisteminiz veya ekipmanlarınız eskidi ve yenisini almaya karar verdiniz. Bu sırada da eski parçalarınızı ikinci el olarak satmak istiyorsunuz. Ya da sıfır bilgisayar parçalarına gücünüz yetmiyor ve ikinci el sistem veya ekipman almaya karar verdiniz.

Fakat ikinci el ürünlerde herkese veya her yere güvenemiyorsunuz. Bu durumda ne mi yapmanız gerekiyor?

Cevap çok basit Oyuncu Market uygulamasını Apple Store, Google Play veya Huawei App Gallery üzerinden indirerek üye oluyorsunuz.

Evet sizin de anladığınız üzere Oyuncu Market, ikinci el veya sıfır oyuncu ekipmanlarını ve bilgisayar parçalarını hem alıp hem de satabileceğiniz bir platform. Gerçek kullanıcıların ürünlerini inceleyebilir veya satış yapabilirsiniz. Güvenli ödeme ve havuz sistemi sayesinde tamamen güvendesiniz.

Oyuncu Market’i Tanıyalım

Oyuncu Market oyuncuların kendi aralarında güvenle alım satım yapmasını sağlayan bir platformdur. Osman Tuzcu ve Serdar Gürsoy tarafından 2020 Nisan ayında yayınlanmış ve 2020 Kasım ayında şirketleşerek ticari faaliyetlerine başlamıştır.

Uygulama üzerinden ekran kartı, işlemci, bilgisayar parçaları, gaming ürünler, oyun konsolu ve oyuncu ekipmanları gibi çeşitli ürünlerin alım satımını yapabiliyorsunuz. Bunların yanında ayrıca oyuncu market ile cüzdan kodu ve oyun içi paralar da satın alabiliyorsunuz. Çok yakında karakter ve oyun içi eşya satışlarının da ekleneceğini de belirtelim.

Süreç Nasıl İşliyor?

Örnek vererek ilerleyelim. Oyuncu Market üzerinden bir kulaklık beğendiniz. Kulaklığı site üzerinden banka, kredi ya da ön ödemeli kartınızla satın alıyorsunuz. Ödediğiniz ücret sitenin havuz hesabına düşüyor. Ürünü satın aldığınız kişi ürün gönderimini sistemin verdiği 4 haneli kargo kodu ile yapıyor. Kargo entegre sistem çalıştığı için kargo takip numarası otomatik olarak panelinizde görünüyor ve buradan kolayca takip edebiliyorsunuz. Ürün size ulaştıktan sonra ürünün ilan açıklamalarına uygun ve çalışır durumda olduğunu gördüğünüzde sistem üzerinden ürüne onay veriyorsunuz ve para satıcının hesabına aktarılıyor.

Fakat baktınız ürün arızalı veya ilandaki ürün açıklamalara uymuyor, hemen durumu uygulama üzerinden yetkililere bildiriyorsunuz. Bundan sonraki süreç tamamen yetkililer tarafından titizlikle inceleniyor. Her iki taraf ile görüşülüyor ve sorun çözülene kadar para havuzda bekletiliyor. Oyuncu Market süreç sonlanana kadar her iki taraf ile de iletişimi devam ettirerek arabulucuk görevini yerine getiriyor..

Peki Oyuncu Market Güvenilir mi?

Hepinizin belki de en çok merak ettiği konu, Oyuncu Market’in güvenilirliği. Oyuncu Market alım satım işlerinde sıfır risk kuralını uyguluyor. Satış tamamlanıp ürün alıcı tarafından onaylanana kadar tüm sürecin takibini yapıyor ve sürecin tüm aşamalarında kullanıcılarına gerekli tüm desteği sağlıyor.

Oyuncu Market’in büyük ve tecrübeli bir teknik destek ekibi bulunuyor. Bu insanlar gaming sektöründe bulunmuş, gerekli bilgi ve donanıma sahip, deneyimli ve hoşgörülü insanlardan oluşuyor. Bu sayede oluşabilecek herhangi bir sorunu veya anlaşmazlığı kolayca ve mümkün olan en hızlı şekilde çözebiliyorlar.

Ayrıca site üzerinde her satış için sadece %5 komisyon alınıyor. Bunun yanında indirimli ve entegre kargo imkanı ve taksitli alışveriş imkanı da sunuyor. Sektörün içinden gelen bu insanlar öncelikle tüm oyun severlerin ihtiyaçlarını güvenli bir şekilde karşılamayı hedefliyorlar.

Şirket yetkililerinden aldığımız son bilgilere göre; yakın bir zamanda sistem üzerinden satış yapan kişilerin ürünlerin seri numarasını sisteme girme zorunluluğu getireceğini ve bu sayede sıfır risk sistemini bir adım daha öteye götürmeyi hedeflediklerini de söyleyelim.

Oyuncu Market Referans Sistemi Nasıl İşliyor?

Oyuncu Market’i sadece alış veriş için değil, aynı zamanda bir pasif gelir kapısı olarak da kullanabilirsiniz. Örneğin Oyuncu Market uygulamasını çok beğendiniz veya arkadaşınızın ihtiyaç duyduğu bir ürün burada satılıyor. Arkadaşınızı kendi referans kodu ile siteye kaydediyorsunuz ve arkadaşınızın yaptığı alışverişlerin bir kısmı size puan olarak geri dönüyor. Bu sayede sizde puanlarınızı biriktirerek ilerleyen zamanlarda bu puanlar ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Referans puanlarınızın kullanımı için herhangi bir alt limit belirtilmemiş, 100TL puan ile direkt olarak 100TL’lik bir ürün satın alabiliyor veya daha yüksek miktardaki satın alımlar için bu puanları indirim olarak kullanabiliyorsunuz.

Kullanıcı Yorumları

Enes Nacar ;” Güvenli bir e-ticaret için kullanışlı ve güzel bir uygulama”

Fizz TR ;“Uygulama üzerinden birçok kullanmadığım ürünü sattım. Herhangi bir sıkıntım olduğunda destek ekibi benimle çok iyi ilgilendiler. Herkese bu platformu öneririm. Oyuncu Market’e teşekkürler.”

Ekrem Güntaç ;“Uygulamaya kayıt olurken kendi kimlik bilgilerim ile üye olmuştum. Fakat banka hesabım olmadığı için abimin hesap numarasını sisteme girmiştim. Sattığım ürünün ücreti aktarılırken uygulama üzerindeki ismimle hesap numarası ismi tutmadığı için ücretimi alamadım. Fakat teknik destek ekibi sayesinde sorunum kısa zamanda çözüldü ve ücretim hesabıma yattı. Kendileri çok ilgili ve bilgililer. Teşekkürler.”

Oyuncu Market Mobil Uygulaması

Bitmedi, Oyuncu Market’in ayrıca hem iOS hem de Android uygulaması bulunmakta. Tüm detayları anında telefonunuzdaki uygulamadan kolayca takip edebilirsiniz.

iOS uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Android uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Huawei uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Digital Athletics, Hakkında Çıkan İthamlar İçin Açıklama Yaptı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin