Tasarımcılar ve içerik üreticileri için geliştirilen ProArt Station, yaratıcı süreçler için gerekli olan her şeyi kompakt bir kasanın içine sığdırıyor. Modern, minimalist ve şık tasarımıyla dikkat çeken cihaz, evde ve ofiste üretkenliği artıracak yenilikçi özelliklerle destekleniyor.

NVIDIA Grafikleri, Sanatı Üst Seviyeye Taşıyor

PD5, 11. Nesil Intel Core i9‘a kadar işlemcisi, NVIDIA GeForce RTX™ 3070 veya NVIDI Quadro RTX A4000 grafikleriyle ses ve video düzenlemeden en zorlu 3D modellemeye kadar yaratıcı tüm iş süreçlerini destekliyor. NVIDIA Ampere™ mimarisine dayanan grafikler, seyreklik desteğine sahip yeni ışın izleme ve tensör çekirdekleri, DLSS 2.0 AI süper çözünürlük teknolojisi ve büyük ölçüde geliştirilmiş performans sunan çoklu işlemciler içeriyor. Ampere, ayrıca yapay zekanın gücünden de yararlanıyor. PD5, ASUS Lumiwiz LED göstergeleri, aletsiz sabit sürücü tepsisi ve yanlışlıkla kapanmaları önleyen güç düğmesi kalkanı gibi yaratıcı dostu özellikler taşıyor. Cihaz, sahip olduğu 128 GB‘a kadar DDR4 3200 MHz belleği sayesinde çoklu görevlerinden üstesinden hızla gelebilecek kapasitede.

Olağan Üstü Performansı İle Göz Dolduruyor

Dünyanın önde gelen görsel hesaplama platformu olan Quadro, tasarımcılar ve sanatçıların tercih ettiği masaüstü grafiklerinden biri. Olağanüstü performans, 100’den fazla profesyonel uygulama, ISV sertifikaları ve yardımcı BT yönetim araçları Quadro ile çalışmanın avantajlarından sadece birkaçı. ProArt Station PD5 ayrıca her ayrıntıyı yakalayan piksel doğruluğu ve grafik açısından yoğun uygulamaların çoğunu minimum gecikmeyle başlatmaya olanak tanıyan NVIDIA Studio sürücülerini içeren en yeni GeForce grafik kartı da kullanıyor.

Çok Bölgeli Soğutma Tasarımı

Tam boyutlu bir ATX kulesi olmanın avantajlarından yararlanan ProArt Station PD5, çok bölgeli bir soğutma tasarımı kullanıyor. Hava akışını teşvik eden tasarımı, özellikle de işlemci, grafik ve güç kaynağı gibi bileşenlerin nefes alması için daha fazla alan sağlıyor. Sıcak hava verimli bir şekilde dışarıya yönlendirilirken, CPU sıcaklıkları 5°C‘ye kadar ve GPU sıcaklıkları ise 4°C‘ye kadar düşüyor.

Kullanıcısına Özel Tasarım

ProArt Station PD5, ASUS Lumiwiz dahil olmak üzere yaratıcı dostu bir dizi yeniliğe sahip. Ön kasaya yerleştirilen bu yenilikçi modül, içerik oluşturuculara işlemci, grafikler ve çok daha fazlasıyla ilgili durum bilgisi verebiliyor. Cihazın üzerindeki bir çift ışık çubuğu, yük aşıldığında renk değiştirerek kullanıcısını uyarıyor. Cihaz, ProArt Creator Hub uygulaması aracılığıyla kullanıcısının renkleri ruh haline göre özelleştirmesine de olanak sunuyor.

Esnek Kullanım İmkanı

Birçok masaüstü bilgisayarın aksine, ProArt Station PD5’in sabit sürücü tepsisi, hiçbir alet gerektirmeden çıkarılmak üzere özel olarak tasarlandı. ASUS’a özgü bu tasarım, PD5’i yükseltmeyi daha kolay ve zahmetsiz hale getiriyor. Bir sürücüyü değiştirmek veya yeni bir bilgisayara geçmek sadece birkaç dakika.

PD5, Ses Teknolojisinde İddialı

ProArt Station PD5, sıradan bir dinleme deneyiminin ötesine geçen, gerçek hayat ile sanal dünya arasındaki çizgiyi azaltan Dolby Atmos tarafından destekleniyor. Sesi sadece duymayı değil, hissetmeyi de sağlayan teknoloji, sunduğu 360 derecelik ses deneyimiyle müzik veya filmde hiçbir ayrıntının kaçmasına izin vermiyor.

ASUS AI gürültü engelleme teknolojisi ise video konferanslarda, arkadaki istenmeyen gürültüyü konuşmalardan izole etmek için makine öğrenimini kullanıyor. Böylelikle online toplantılar da çok daha verimli hale geliyor.

Önceki içerik2022 Steam Yaz İndirimi Başladı
Sonraki içerikF1 2022 İçin Yeni Özellikler Geliyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin