PlayStatinon 4’e özel olarak geliştirilen Horizon: Zero Dawn, bu yıl PC platformu için de piyasaya sürülecek. Bir PlayStation 4’e özel oyun daha PC platformuna gelmiş olacak. Oyun, 2017 yılında piyasaya çıkmış ve güzel geri dönüşler almayı başarmıştı.

2017 yılında Sony’nin PlayStation 4 oyun konsoluna özel olarak çıkan ve Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon: Zero Dawn 2020 yılı içinde PC platformu için yayınlanacağı belirtildi.

Edinilen bilgilere göre Sony, bu oyunu 2020 yılının içinde PC platformu için hazır hale getirip hem Valve’ın sahip olduğu Steam hem de Steam’in en büyük rakibi Epic Games’te satışa sunacak.

Henüz Horizon: Zero Dawn’ın “Frozen Wilds” isimli ek paketinin, PC sürümde olup olmayacağı bilinmiyor. Ayrıca oyunun nasıl bir sistem gereksinimi isteyeceği bilinmezler arasında. Ancak PlayStation 4 için geliştirilen oyunda bulunan 30 fps sınırının, PC platformunda olmayacağını şimdiden söyleyebiliriz.

Sony PS5 ile bundan sonra yeni nesil konsoluna çıkaracağı oyunları süreli özel oyun olarak tanıtıp PC oyuncularıyla da buluşturabilir. Ancak Sony cephesinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Horizon Zero Dawn - E3 2016 Gameplay Video | PS4

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin