Rockstar’ın bir süre önce yayınlamış olduğu GTA Trilogy; GTA III, GTA: Vice City ve GTA: San Andreas oyunlarının bir nevi yenilenmiş versiyonlarını içeren bir paketti. Oyun çıkmadan önce yayınlanan tanıtım fragmanından itibaren internette alay konusu olmaya başlayan bu “yenilenmiş versiyon” çıktığında da internette alay konusu olmaktan kurtulamadı.

Oyunun PC versiyonu sadece Rockstar Games Launcher platformunda yayınlanmıştı. Fakat şirketin yaptığı açıklamalara göre oyunda bulunan bazı “istenmeyen dosyalar” nedeniyle oyunun platformdan satışını kaldırdılar. Bu istenmeyen dosyalar Rockstar Games Launcher’in çevrimdışı olarak çalışmasına neden oluyor. Bundan dolayı da oyuncular ne GTA V: Online’a girebiliyor ne de uygulama üzerinden online bir işlem yapabiliyordu. Ayrıca GTA Trilogy’de oyuncular giremiyordu.

Rockstar Support’un bugün 19 saat önce attığı tweet ile uygulamanın yeniden online olduğu fakat GTA Trilogy’de bulunan istenmeyen dosyalar nedeniyle oyunun satışını durdurduklarını açıkladı. Ayrıca oyunu bu platform üzerinden satın alan oyuncular oyuna da giremeyecekler. Bazı deneyimli kişiler bu dosyaların lisanssız müzikler olduğunu söylemekteler. Şirket yaşanan bu sorundan dolayı özür dilediklerini ve üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Sorunlar yaşanan bu teknik sorunlarla da sınırlı kalmıyor. Oyunu satın alan ve deneyim eden oyuncular tarafından linçe uğrayan Rockstar için işler bu sıralar pek iyi gitmiyor. Ortaya çıkardıkları bu yapım ile kendi kalitelerinden çok fazla ödün verdiklerini görüyoruz. Çoğu oyuncu grafikleri beğenmezken bazıları da grafikler haricinde neredeyse hiçbir yeniliğin gelmediğini söylüyor. Bazı karakterlerin görünüşünü tuhaflaştırmaları ve yağmur efektinin rezil bir durumda olması oyuncuların en sık değindiği konulardan bir iki tanesi.

Oyun içinden bazı görüntüler;

Oyuncular grafiklerin yanı sıra modern olarak hiçbir şeyin eklenmemesine de çok fazla tepki gösteriyorlar. Örnek olarak araba sürüş veya savaş mekaniklerini örnek gösterebiliriz. Oyunların çıktıkları dönemdeki gibi olan bu mekaniklere birkaç ekleme veya iyileştirme yapılabilirdi. Bunların eklenmemiş olması oyunu modern bir oyun olmaktan çıkarıyor. Maalesef sadece bir iki yansıma efekti eklemesiyle bir oyun günümüze uyarlanmış olmuyor. Bu nedenle Rockstar kalitesi dediğimiz kaliteden hiçbir şey göremiyoruz bu pakette.

Paketi satın almayı düşünen oyuncular varsa eğer çok nostaljik hislere sahip bir insan değilseniz bu pakete bir dünya para vermenizi tavsiye etmiyoruz. Xbox sahibi kullanıcılar Game Pass satın alarak GTA: San Andreas’ın yeni sürümünü oynayabilirler.

Önceki içerikXPG Oyuncular İçin Tasarladığı İlk DDR5 Belleklerini Tanıttı
Sonraki içerikFortnite’a Bir Marvel Karakteri Daha Eklendi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin