Geçtiğimiz günlerde Epic Games oyun dünyasını şaşkınlığa uğratarak GTA 5’i ücretsiz olarak oyunculara sunmuştu. Aynı gün içerisinde haberini yayınladığımız oyunun, şimdi en çok sorulan sorusu ise ” GTA 5 Türkçe yama nasıl yapılır ?” oldu. Dilerseniz adım adım görseller ile Türkçe yama nasıl kurulur sizlere açıklayalım;

Adım 1: OpenIV programını indirin, bilgisayarınıza kurun ve açın. GTA V’in “Windows” platformunu seçin. GTA V dizinini sorduğunda GTA V’in bilgisayarda kurulu olduğu dizini seçin. (Kurulu olduğu dizini bilmiyorsanız masaüstünde bulunan GTA V simgesine sağ tıklayın ve dosya konumunu açı seçin.)

Adım 2: Program açıldığında, yukarıdaki menüden “Tools” sekmesine gelip “ASI Manager”a tıklayın. Açılan pencerede “ASI Loader” ve “OpenIV.ASI” için “Install” tuşuna tıklayarak ikisini de kurun, onay penceresi çıkarsa onaylayın.

Adım 3: Tekrar “Tools”a gelip “Package Installer”a tıklayın. İndirmiş olduğunuz “.oiv” uzantılı yama dosyasını seçin, “Install”a tıklayın. Ekrana klasör seçenekleri geldiğinde “mods folder” seçeneğini seçin ve kurulumu başlatın. “Mods Folder” olarak kurmanız önemli çünkü eğer kurarken “Game Folder” seçerseniz yamayı kaldıramazsınız. “Mod Folder” seçerek dilediğiniz zaman Türkçe yamayı rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Tüm bunları yaptığınızda yapmanız gereken tek şey beklemek. Yamanın yüklenmesi yaklaşık 7-10 dakika arası sürebiliyor. Programın yalnızca Windows platformuyla; Steam, Epic Games ve Rockstar Games Launcher sürümleriyle uyumlu olduğunu lütfen dikkate alalım. İyi eğlenceler.

DİKKAT: GTA 5 Türkçe yama ile oyuna mod attığınız için, eğer oyunu online olarak oynayacaksanız bu yama ban yemenize sebep olabilir. Oyuna Türkçe yama yapmak offline modda sıkıntı yaratmazken, Online modda tüm modlar Rockstar Games tarafından yasaklanmıştır! GTA V’i Online’da oynarken yamayı kaldırmanızı ve herhangi bir yama olmadan oynamanızı öneririz. Aksi takdirde hesabınız banlanabilir.

İlginizi Çekebilir: En Popüler Açık Dünya Oyunları

İlginizi Çekebilir: Apex Legends Ücretsiz Loba: Game Master Kostümünüzü Hemen Alın

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin