Danimarkalı organizasyon Astralis’in bugün yaptığı açıklamaya göre takımın oyun içi lideri  Lukas “gla1ve” Rossander sağlık problemleri yüzünden bir süreliğine profesyonel sahneden uzaklaşacak ve yerine Jakob “JUGi” Hansen oynayacak.

Astralis sportif direktörü ve gla1ve’in doktorunun tavsiyeleri ile oyundan 3 ay boyunca uzak kalacak. Sağlık problemi olarak ise aşırı stres ve tükenmişlik semptomları gösterdiği bildirildi. Bu durumda takıma resmi olarak henüz geçtiğimiz hafta katılmış olan JUGi, gla1ve‘in yerine oynayacak, bir diğer yedek oyuncu ve aslında takıma daha önce katılmış olan Patrick “es3tag” Hansen ise 1 Temmuz tarihine kadar hala Heroic kontratı altında olduğu için oynayamıyor.

En az iki turnuva boyunca bu yeni kadroyla oynayacak Astralis tarafında ise oyun içi liderliğini üstelenecek oyuncunun kim olduğu hala bilinmiyor fakat takımla daha önce yapılan röportajlarda bu konuya değinerek aslında takımın bir çok yardımcı oyun içi liderine sahip olduğu ve bu durumda bir problem yaşamayacaklarını belirtmişlerdi.

Gelecek 3 ay için Astralis kadrosu ise şu şekilde:

  • Nicolai device Reedtz
  • Peter dupreeh Rasmussen
  • Andreas Xyp9x Højsleth
  • Emil Magisk Reif
  • Jakob JUGi Hansen

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin