İsveçli CS:GO oyuncusu Christopher “GeT_RiGhT” Alesund, daha önce CS:GO’yu bıraktığını açıklamıştı. Valorant‘a geçeceği düşünülen oyuncu, daha sonra fikrini değiştirerek Dignitas için bir içerik oluşturucu ve yayıncı olacağını açıkladı.

GeT_RiGhT, tüm zamanların en ikonik CS: GO oyuncularından biriydi ve en parlak zamanlarını Ninjas in Pyjamas takımında geçirmişti. CS: GO‘nun ilk yıllarına hakim olan İsveç takımının bir üyesi olarak görev yaptı ve 2010 ve 2011’de HLTV tarafından dünyadaki en iyi ikinci oyuncu seçildi. GeT_RiGhT gelişmeye devam etti ve 2013 ve 2014‘te bir numaralı sıraya yerleşti.

Ekip 2013’te 87 haritalık galibiyet serisine ulaştı ve ESL One: Köln 2014‘te şampiyon oldu. GeT_RiGhT Eylül 2019‘da organizasyondan ayrıldı ve Dignitas kadrosuna katıldı. Birçoğu GeT_RiGhT‘yi hala yetenekli bir oyuncu olarak görüyordu, ancak takım performans göstermekte zorlandı ve Eylül ayında yedek kulübesine alındı.

GeT_RiGhT, hayranlarını heyecanlandıran bir açıklama yaparak VALORANT‘a geçeceğini ima etti. Birçoğu bunun oyunda profesyonel olarak rekabet edeceği anlamına geldiğine inanıyordu, ancak bugün Dignitas tarafından açıklanan haberde oyuncunun içerik oluşturma ve yayıncılık üzerine odaklanacağı belirtildi.

Ayrıca, kendisini tek bir oyun türü ile sınırlamadığını ve diğer seçenekleri araştıracağını da açıkça belirtti. Hayranlar, GeT_RiGhT‘nin yaklaşan yayınlarında CS: GO, VALORANT, League of Legends ve Call of Duty: Warzone dahil olmak üzere birkaç oyun oynamasını bekliyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin