Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen Gamescom fuarında akıl almaz bir şekilde hırsızlık olayı yaşandı! B2B alanında bulunan Monster standında ki Laptoplar çalındı.

Ülkemiz adına Gamescom’a giden ve Gamescom’da gösterilen yenilikleri bizlere duyuran isimlerden olan İlker Karaş ve Enis Kirazoğlu’nu paylaştığı gönderiler ile B2B alanında bulunan Monster standında ki laptopların çalındığı duyuruldu. B2B alanı herkese açık bir alan değil, basın kartı veya firma yetkilisi olmayanların giremediği bir alan. Ayrıca Monster laptopların ortalıkta duran standlardan birinde değil, kilitli bir odadan çalındığı belirtiliyor. Hırsızlık yapan kişiler odanın kapısını kırarak içeriye girmiş ve standlarda bulunan Monster Laptopların tamamını çalmış.

Ayrıca B2B alanının gizliliği kapsamında bu alanda kamera bulunmadığı ve her firmanın kendi standını koruması gerektiği belirtilmiş. Anlaşılan o ki Monster ekibi, kilitli bir odada standları bulunduğu için oraya ekstra bir güvenlik elemanı koymayı düşünmemiş. Zaten Gamescom’da yaşanan hırsızlık olayı da gerçekten beklenilir cinsten değil!

Gamescom’da hırsızlık vakası görüntüleri

İlginizi Çekebilir: Gamescom 2019 Oyun Ödülleri Adayları Açıklandı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin