FACEIT’te profesyonel CS:GO oyuncularının oynadığı FPL’de bazı oyuncular, toxiclik ve iletişim problemleri yüzünden ligden atıldı. Bu karar, Twitter ve Reddit’te baya tartışıldı.

FPL uzun yıllardır birçok profesyonel CS:GO oyuncusunun oynadığı hub’ların başında gelmekte. Hatta birçok genç oyuncu FPL’i profesyonel arenaya açılan bir kapı olarak görüyor ve FPL’de oynayıp bir takıma girmeye çalışıyor. 2019 yılının sonuna doğru ise FPL’in durumu hakkında birçok twit atıldı. Özellikle profesyonel CS:GO oyuncuları, FPL’in artık eskisi kadar iyi olmadığı ve tier 1 seviye oyuncuların FPL’de maç atmadıklarını çünkü herkesin kendisini düşündüğünü söyledi.

FPL yönetimi de bu yılın başında oyunculara bir açıklama yaparak oyuncuların kendilerine çeki düzen vermesi gerektiğini ve bu durumun böyle devam etmesi durumunda birçok oyuncunun ligden yollanacağını açıklamıştı. Dün akşam ise toplam 33 oyuncu, FPL’den atıldı. Bu oyunculardan bazıları FPL’i oynamadığı için bazıları ise toxic olaylardan dolayı FPL’den atıldı.

FPL’den atılan oyuncular listesinde 4 Türk oyuncu da bulunuyor.

AsLanM4shadV

imorr

Lurzybob

tecoNe

Bazı profesyonel CS:GO oyuncuları kararın doğru olduğunu ve bu olayı desteklediklerini söylerken, bazı oyuncularda listede ki herkesin atılmayı hak etmediğini savunuyor. w0xic ligden atılan imorr için FPL adminleri ile görüşeceğini açıkladı. Ayrıca s1mple’da Ukraynalı oyuncular için FPL yönetimiyle görüşeceğini söyledi.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin