Geçtiğimiz haftalarda Forza Horizon 4 oyununun Steam’e gelebileceği haberleri yayılmaya başlamıştı. Bu önemli olay nihayet belli oldu ve Forza Horizon 4, Steam’e geldi. Üstelik oyunun fiyatı araba yarışı severleri oldukça mutlu edecek miktarda.

2018 yılında piyasaya sürülen Forza Horizon 4, hala daha güncelliğini koruyarak tahtındaki yerini bırakmıyor. İlk çıktığı zamanlar Microsoft Store üzerinden satılan oyun, artık başka bir satış platformu içinde çıkış yapmış oldu. Oyunun Microsoft Store üzerinde ki fiyatları Türkiye’ye göre 500 TL gibi oldukça fazla durumda. Oyunun paketlerinin Steam üzerindeki en düşük fiyatı 92 TL şeklinde belirlendi. Ayrıca Deluxe Edition ve Ultimate Edition paketleri ise sırayla 125 TL ve 150 TL fiyat etiketlerine sahipler. Böylece Steam’in bölgesel fiyatlandırması sayesinde oyunun fiyatı çok daha uygun bir hale geldi.

Forza Horizon Araba
Steam

Fakat oyun çıkar çıkmaz, zaten daha önce oynamış olanlar bir sorunla karşılaştı. Eğer Steam dışında (Game Pass veya Microsoft Store) oyuna sahipseniz ilerlemeniz aktarılmıyor. Bu durum, oyunun çoğu takipçisinin şikayet etmesine sebep oldu. Fakat tahminimizce Microsoft buna bir güncelleme getirecektir. Çünkü Steam’de satılmakta olan Microsoft oyunu Sea Of Thieves çapraz platform şeklinde ilerlemenizi aktarabiliyor.

Eğer Xbox Game Pass aboneliğiniz varsa öncelikle oyunu orada deneyip daha sonra satın alabilirsiniz. Çünkü oyun Xbox Game Pass içinde bulunuyor şu anda. Oyunun Steam sayfasına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Herkese iyi yarışlar dileriz. Görüşmek üzere!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin