Football Manager Kadın Futbolu

Popüler menajerlik oyunu Football Manager’ın yapımcısı Sports Interactive, büyük bir projeye hazırlanıyor. Bu projede kadın futbolunun Football Manager serisine ekleneceği doğrulandı. Sports Interactive tarafından uzun sürecek bir çalışma olduğu belirtilse de kadın futbolunun ne zaman Football Manager serisine ekleneceği açıklanmadı. İşte Football Manager kadın futbolu hakkındaki diğer detaylar…

Football Manager Kadın Futbolu Nasıl Olacak?

Football Manager’ın resmi sitesinde yapılan açıklamada, kadın futbolunun kesinlikle ayrı bir versiyon olarak çıkarılmayacağı ve hem kadınlar hem erkekler futbolunun tek oyunda oynanabileceği vurgulanmış. Kadın futbolunun uzun süredir üzerinde durulan bir çalışma olduğu, uzun sürecek ve oldukça maliyetli bir proje olduğu söylenmekte. Ancak kadın futbolunun önündeki engelleri kaldırmak ve bir farkındalık yaratmak için bu çalışmanın olabilecek en uygun şartlarda tamamlanması için uğraşılıyor.

Kadın futbolundaki ekonomik faktörler, antrenmanlar, transferler, oyuncu sistemi ve özel durumlar hakkında da açıklamalar yapılsa da, bunların oyuna nasıl entegre edileceği hakkında henüz bir bilgi yok.

FM Direktörü Miles Jacobson’un bazı açıklamaları şöyle:

Halihazırda kadın futbolunun bazı engellerle karşı karşıya olduğunu herkes farkındadır; bu engellerin aşılmasına yardımcı olmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. Tüm insanlar için eşitliğin esas olduğuna inanıyor ve çözümün bir parçası olmak istiyoruz. Kadın futbolunu erkek futboluyla eşit bir zemine oturtmak için yürütülen çabanın bir parçası olmak istiyoruz.

Şu ana kadar bahsettiğimiz görevlerden birçoğunun eş zamanlı olarak yürütülebilecek olması şüphesiz ki gerekli süreyi kısaltacaktır. Ancak, gerçekçi olmalıyız ve kadın futbolunu FM’ye entegre etmenin birkaç yıl zaman alacak bir proje olduğunu unutmamalıyız. Bu aşamada, sürecin ne kadar zaman alacağını tam olarak bilmediğimiz için kadın futbolunun FM’nin hangi versiyonunda ilk kez yer alacağını söylememiz mümkün değil. Ancak, projeyi bunu mümkün olduğunca hızlı bir şekilde tamamlamayı planladığımızdan emin olabilirsiniz. Aynı zamanda, mevcut ekibe yeni kaynaklar ekleyerek FM’nin yeni sürümlerinden beklediğiniz tüm özellikleri de sunacağız.

Football Manager Kadın Futbolu için yayınlanan yazıya bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca FM ile ilgili diğer haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin