FIFA 22

FIFA 2022 oynarken iyi bir oyun planı ve taktiksel talimat yapmak hem kendi oyununuzu saha yansıtabilmek için hem de güzel galibiyetler alabilmek için oldukça önemli. Bizde bugün sizler için FIFA 2022’nin en iyi taktikleri ve ipuçlarını derledik. İşte detaylar…

FIFA 2022’nin En İyi Taktikleri

4-2-3-1

4-2-3-1 taktiği çoğu FIFA serisinde olduğu gibi yeni oyunda da oldukça etkili. Dengeli bir oyun oynamak istiyorsanız bu taktiği tercih etmenizde fayda var. Savunmanızı çift ön libero ile daha güçlü hale getirirken, hücumda atletik oyuncularla sonuca gitmeniz mümkün. Bu taktikte takım talimatlarını dengeli yapmak gerekiyor.

5-2-1-2

Bu taktiğe ise savunmaya önem veren oyuncuların en çok kullandığı diziliş diyebiliriz. Beşli savunma ve tercihe göre ön libero oyuncuları ile kale önüne set çekebilirsiniz. Hücumda ise çift forvet ile yapacağınız kontra ataklar golle sonuçlanabiliyor. Bu taktiğin geçtiğimiz yıllara göre çok daha başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

3-4-1-2

3-4-1-2 veya 3-5-2 taktiği yeni oyunda da oldukça başarılı. Hücum yapmayı seven ve topu rakip yarı sahaya yıkabilen oyuncular bu dizilişle harika sonuçlar alabiliyor. Hücumdaki oyuncuların fazla sayıda olması tehlikeli ataklara sebep olurken oluşan hızlı hücumların önüne geçilemezse bir o kadar kötü sonuçlar doğurabiliyor. Bu dizilişte kanattaki oyuncularınıza geriye dönecek şekilde talimat verirseniz bu risk oldukça azalıyor. Ancak kanat oyuncuları çabuk yorulacağı için yedek oyuncular almakta fayda var.

İlginizi Çekebilir: FIFA 2022 TOTW 4 Haftanın Takımı Açıklandı!

FIFA 2022 ile ilgili güncel duyurular için FIFA Twitter sayfasını buradan ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca FIFA ile ilgili diğer haberlerimize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin