Akademi Ligi’nin yarı finalinde ikinci serisi olan DP Akademi ile FB Akademi karşı karşıya geldi. Fenerbahçe, Akademi Ligi’nde 16 galibiyet alarak lider olarak tamamlamıştı. DP Akademi ise son hafta kazanarak ligi 4. olarak tamamlamıştı. Bu karşılaşmanın favorisi ise FB Akademi olarak gösteriliyordu.

FB Akademi, seriye Blue’nun harika Akali oynayışı ile güzel bir başlangıç yaptı. Blue 8/2/2’lik skorla maçı tamamlarken FB Akademi 26 dakikada galibiyet sevincini yaşadı. İkinci maçta ise Akali Dark Passage’ın ellerine teslim edildi ve DP Akademi rahat bir galibiyet aldı.

Dark Passage A ( DPA ) vs 1907 Fenerbahçe A ( FBA ) 2. Maç Özeti | 2019 AL Yaz Mevsimi Yarı Final

Maçı 1-1’e getiren Dark Passage, final için umutlanmaya başlamıştı. Fakat bu durum biraz kısa sürdü. Serinin 3. karşılaşmasında ise Agurin’in Jarvan IV performansıyla maçın ilk dakikalarında FB Akademi üstünlüğü yakaladı. 30 dakikada biten maçta 17 bin altın fark oluştu ve karşılaşmayı kazanan FB Akademi oldu.

Dark Passage A ( DPA ) vs 1907 Fenerbahçe A ( FBA ) 4. Maç Özeti | 2019 AL Yaz Mevsimi Yarı Final

Serinin 4. karşılaşmasında yine değişen bir şey olmadı, FB Akademi kazanarak Finale yükseldi. Son karşılaşmada FB Akademi oyuncu değişikliğine gitti. Stefan ve Hades’i oyuna alarak maçı 22 dakikada bitirdi. Bu serinin oyuncusu ise Blue seçildi.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin