Sosyal medya platformlarından Faceboo, yeni akıllı saat üretmeyi planlıyor. Şirket tarafından henüz açıklanmayan bu yeni akıllı saat, önümüzdeki yaz aylarında piyasaya sürdürülebilir. Bu yeni akıllı saatin özellikleri arasında en çok beğenilen nokta iki adet kamerası olabilir.

Bu yeni akıllı saatin arka taraftaki kamerası 1080p olacak. Ön taraftaki kamera ise görüntülü aramalar için kullanılabilecek. Paslanmaz özelliği ile ve çelikten oluşacak olan çerçevesi ile birlikte daha çok kullanışlı hale gelebilir.

Facebook’un Yeni Akıllı Saati’nin Özellikleri

  • İki adet kamera bulunması. Arka kameranın 1080p olması.
  • Kalp atış hızını ölçmesi.
  • Akıllı telefona ihtiyaç duymaması.
  • Kendiliğinden interneti olacağı.
  • Messenger ve WhatsApp gibi mesajlaşma platformlarından Facebook sayesinde mesaj gönderebilmesi.
  • Saatin renkleri beyaz, siyah ve altın renginde olacak.

Telefon olmadan internet bağlantısı nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyi. Facebook bunu da düşündü. Facebook, yeni akıllı saatine interneti LTE bağlantısını desteklemek için ABD’deki en iyi kablosuz taşıyıcılarla birlikte çalıştığını da söyledi.

Facebook, bu yeni akıllı saatin ilk versiyonunu 2022 yılının yaz ayında piyasaya sürmek istiyor. Facebook çalışanları ise bu yeni saatin fiyatını 400 $ dolar olabilir diye tartışmalar içerisine girdiler. Cihaz ile ilgili henüz sızdırılmış resimler yok. Bakalım nasıl bir akıllı saat bizlerle birlikte olacak.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin