Geçtiğimiz günlerde ESL turnuvasında karşı karşıya gelen Team Spartan ve Şahangiller hakkında karar açıklandı. Birkaç gün önce karşı karşıya gelen bu iki takım arasında şike yapıldığı gerekçesiyle ligde yer alan takımlar bildiri yayımlamıştı.

Team Spartan, karşılaşmada 14-9 öndeyken mola alıyor var karşılaşmayı Şahangiller takımına satıyor diye iddialar gelmişti. Bunun üzerine Şahangiller Espor takımının kurucusu Emrah Şahan, açıklama yaptı:

ESL ise bugün Team Spartan ve Şahangiller karşılaşmasının kararını açıkladı;

26 Nisan tarihinde oynanan 6. Hafta Team Spartan-Şahangiller Espor karşılaşması hakkında gelen şikayetler üzerine, Team Spartan’ın lig aşamasında oynadığı tüm maçları, savunmalarını ve oyun geçmişleriyle birlikte Şahangiller Espor takımının oynadığı maçları ve savunmaları talep edildi ve yerel lig yönetimi ile birlikte global NC ekibi tarafından da dikkatlice inceledi.

Mevcut kanıtlar ve ifadelerin tümü incelendiğinde Team Spartan ekibinin motivasyon düşüklüğüyle gelen beklenti kaybı ve lige devam etmek istememesinden ötürü performans kaybı yaşaması kuvvetli ihtimaller dahilinde olup, aksi yönde bir karar alınması için gerekli somut kanıtlar bulunmadığına karar verilmiştir. Tüm spor müsabakalarında olduğu gibi, takımların hedefi kalmasa da sporculuk ruhu gereği tüm performanslarını ortaya koymalarını gerekmektedir ve bu ligde mücadele eden tüm takımlardan bu ruhu korumalarını bekliyoruz.

Türkiye’de ve dünyada esporun gelişmesi açısından oyuncuların ve takımların her durumda sportmenlik dışı her türlü davranıştan kaçınmalarını önemle rica ediyoruz. ESL’in ilgili ekipleriyle ortak alınan bu karar hususunda takımlarımızın da topluluklarını doğru şekilde bilgilendireceğine inanıyoruz. Süreç ile ilgili resmi kanallardan inceleme esaslarıyla ilgili teknik ve detay sorularını bizimle paylaşabilirler.

Önceki içerikVALORANT, Breeze Haritasında Sage Duvar Taktiği Bulundu
Sonraki içerikeMilli Takım’ın eEURO 2021 Play-Off Turundaki Rakipleri Belli Oldu!
Efe Meriç
Spor lisesi mezunu Efe Meriç, oyun haberleri yazıyor.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin