Sony, eskiden oynadığımız PlayStation oyunlarını IOS’a getireceğini duyurdu. Sony, eski PlayStation oyunlarını IOS’a getirmek için çalışma arkadaşları aradıklarını da dile getirdi ve bunu için bir iş ilanı duyurdu.

Sony’nin Yayımladığı İş İlanındaki Şartlar

 1. İş birimi lideri olarak, PlayStation Studios şirketinde mobil oyun geliştirme vizyonu ve misyonuna sahip olan, mobil oyunların stratejisini tanıtacak ve iş biriminin ticari başarını arttırmaktan sorumlu olacaksınız.
 2. Büyüme hedeflerini, kaynak ihtiyaçları ve KPI’ları özet tutan 3-5 yıllık mobil iş planını oluşturacaksınız ve yürüteceksiniz.
 3. PlayStation Studios ekibi ile birlikte 3-5 yıllık bir süre içinde mobil oyunların yol haritasını yapmak için ortak olacaksınız.
 4. Gelecekteki oyun planlarına karşı bir oyun ekibi ve ürün lideri oluşturacaksınız.
 5. Birleşme ve satın alma stratejisini uzun vadeli planlara uygun bir hale getirmek için Kurumsal Geliştirme ekibi ile ortak olacaksınız.
 6. Gelir ve karlılık hedeflerine ulaştığınız zaman halihazırda geliştirilmekte olan mobil oyun listesini yöneteceksiniz.
 7. Teknoloji şirketleri, stüdyo, analitik ve müşteri hizmetleri ekipleriyle birlikte ortaklaşa mobil canlı operasyonlarda yer alacaksınız.
 8. Yeni mobil oyun stratejisi doğrultusunda yeni yetenekler geliştirmek için merkezi yayın ekipleriyle ortak olacaksınız.

Gereksinimler

 1. Strateji geliştirme ve liderliğe sahip kişilik olması.
 2. Mobil operasyonları büyütme ve yürütme deneyimine sahip olanlar.
 3. Oyundaki IP’yi konsola veya mobil cihaza çevirme deneyimi
 4. Bir işletmede 15 yılı aşkın iş deneyimine sahip olma.
 5. Tercih edilen oyun veya eğlence endüstrisinde deneyimli olan.

Sony, hangi oyunlar üzerinde çalışacağını henüz bildirmedi fakat iş ilanından da anlaşılacağı üzere Sony ekibi bu olayı hızlandıracak gibi duruyor. Sizce hangi oyunlar IOS’a gelecek ?

PlayStation Careers | Worldwide Studios (Game Development)

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin