Frostpunk resmi

Epic Games verdiği ücretsiz oyunlara bir yenisini daha ekliyor. Yaptığı kampanyalar ve dağıttığı oyunlar sayesinde oldukça adını duyuran ve oyun platformları arasında yerini bulan Epic Games, Frostpunk’ı bu haftanın ücretsiz oyunu yaptı. Daha önce onlarca ve yüzlerce bedava oyun dağıtan Epic Games, kampanyalarına hız kesmeden devam edecek gibi gözüküyor. Bu kampanyalar kapsamında GTA V, Borderlands 2, NBA 2K21 gibi büyük oyunlarda ücretsiz olarak verilmişti.

Frostpunk, daha önce This War of Mine ile piyasaya çıkmış 11bit Studios’un yaptığı bir oyun. Oyunda kıyamet sonrası bir zamanda, buzul çağında insanların kraterlerde yaşamaya başlaması konu alınıyor. Oyundaki amaç konusundan da anlaşılacağı üzere topluca hayatta kalmak ve ısınmaya çalışmak. Ayrıca her strateji oyununda olduğu gibi bu amaçlar için çeşitli kaynaklara ihtiyacınız var. Dolayısıyla oyunda şehrinizi hayatta tutmaya çalışıyorsunuz. Bunu yaparken çeşitli kaynaklar (kömür,odun,çelik) topluyor ve kullanıyorsunuz. Fakat oyunda sadece bunları yaparak ilerleyemezsiniz. Bir yandan da teknolojiye önem vermeli ve şehrinizi(ya da kraterinizi) o anlamda geliştirmelisiniz. Oyun içinde oldukça çeşitliliğe sahip. Bunların hepsini oyun içinde fark edecek ve keşfedeceksiniz.

Bize kalırsa Frostpunk türü oyunları çok seviyorsanız mutlaka oynamalısınız. Kraterinizde yaşamaya çalışırken çeşitli sorunlarla uğraşıyorsunuz ve oyun sizi oldukça eğlendiriyor. Oyuna ait fragmanı da aşağıdan izleyebilirsiniz. Herkese iyi oyunlar!

Frostpunk | Official Launch Trailer

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin