Şu sıralar oyuncular arasında “Battle Royale” yani hayatta kalma oyunları oldukça popüler. Birçok mobil oyuncu hayatta kalma oyunları oynamayı çok seviyor. Bizde sizler için mobilde oynanabilecek en iyi hayatta kalma oyunlarını listeledik.

En İyi Mobil Hayatta Kalma Oyunları

Pubg Mobile

Listemizin birinci sırasında Pubg Mobile yer alıyor. Pubg Mobile’da 100 kişi ile birlikte uçaktan atlıyorsunuz ve atladığınız yerlerde birbirinden farklı silahlar, zırhlar sizleri karşılıyor. Buradaki amaç herkesi öldürerek hayatta kalan son kişi olmak.

60 Seconds

60 Seconds, hem PC’de hem de Mobil’de oynanabilen hayatta kalma oyunudur. Oyunu kısa bir şekilde anlatacak olursak şöyle anlatabiliriz. Oyunda bir tane baba var ve bu baba ailesini kısıtlı malzemelerle hayatta tutmaya çalışıyor.

Minecraft

Minecraft‘ı zaten en yakından tanıyoruz. Hem Mobil hem de PC versiyonu olan Minecraft, günümüzde hala sevilerek oynanmakta. Oyunda balta, kılıç, kapı vs eşyalar yapabiliyorsunuz. Ayrıca Minecraft’ı arkadaşlarınız ile de oynayabiliyorsunuz.

Last Day On Earth

Last Day On Earth oyununda hayatta kalmak için görevleri tamamlamanız ve en önemlisi de zombilere karşı dayanıklı olmanız gerekiyor.

This War Of Mine

This War Of Mine oyunu 1992-1996 yılında yapılan Bosna Savaşı’nda gerçekleşen Saraybosna Kuşatması’ndaki olaylardan sonra yapılmıştır. Kısaca açıklayacak olursak, savaş sırasında bir aile oyunda kalmaya çalışıyor.

The Walking Dead

The Walking Dead oyununu hepimiz yakından tanıyoruz hatta dizisi de var. Bu oyunda hayatta kalmak için zombilerle mücadele ediyorsunuz ve türlü türlü maceralara atılıyorsunuz.

Fortnite Mobil

Fortnite Mobil hayatımıza 26 Eylül 2017 tarihinde girdi App Store platformuna girdi. Fornite mobilde de aynı Pubg Mobile gibi uçaktan atlıyorsunuz ve hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Epic Games Store‘da PC versiyonu da mevcut durumda.

Life After: Night Falls

Ülkeyi kaplayan bir virüs var ve siz bu virüse rağmen hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Gece çöktüğü zaman ise zombilere karşı kendinizi savunmanız gerekiyor.

Raft

 

Okyanusun ortasında tek bir tahta üzerinde hayatta kalmaya çalışıyorsunuz. Bu oyun daha çok inşa işlerini sevenler için tasarlandı çünkü Okyanustaki tahtalar ile birlikte kendinize özel bir kayık tasarlayabiliyorsunuz ve o kayığın üstünde hayatta kalmaya çalışıyorsunuz.

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved, oyununda yalnız başınıza bir adada hayatta kalmaya çalışıyorsunuz ve hayatta kalmak için silahlar yapıp avlanıyorsunuz.

Don’t Starve

Don’t Starve‘de vahşi doğayla baş başa kalıyorsunuz ve hayata tutunmak için etrafınızdaki canavarlarla mücadele ediyorsunuz. Özellikle gece ateş yakmazsanız etrafınızdaki canavarlar sizi öldürebilir.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin