FIFA Online 4 Taktikleri

Son günlerde giderek popülerleşen ücretsiz ve çevrimiçi futbol oyunu FIFA Online 4’te rakipleri alt üst etmek için nasıl bir taktik belirlemeliyiz? FIFA Online 4’te istediğimiz oyunu oynayabilmek ve maç kazanabilmek için hangi püf noktalara dikkat etmeliyiz? Bu tür sorularınıza cevap olacak en iyi FIFA Online 4 taktikleri ve ipuçlarını sizler için derledik. İşte detaylar…

En İyi FIFA Online 4 Taktikleri Ve İpuçları

Öncelikle FIFA Online 4’te bulunan taktik sisteminin alıştığımız ayarlardan çok daha farklı ve kapsamlı olduğunu görüyoruz. Bu durum FIFA’nın önümüzdeki serilerde daha gerçekçi ve ayrıntılı bir taktik sistemiyle karşımıza çıkacağının habercisi olabilir.

FIFA Online 4’ün oyun dinamiklerinin klasik FIFA tarzında olmadığını ve daha akıcı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca oyun sizi herhangi bir taktik anlayışına zorlamıyor ve oldukça serbest bir şekilde kendi oyun stilinizi belirleyebiliyorsunuz. Bu nedenle nasıl bir oyun oynayacağınızı ve yapmak istediklerinizi belirlemeniz gerekiyor.

4-2-3-1

4-2-3-1 dizilişi genellikle FIFA oyunlarında başarı getiren bir taktik olmuştur. Bu yüzden çoğu oyuncu bu taktikle veya değişik stilleri ile oynamaktadır. Taktiğin en önemli özelliği hem defansta hem de hücumda oldukça dengeli bir oyun sağlaması. Burada özellikle bek oyuncularının seçimini iyi yapmak gerekiyor. Hücum seven oyuncular bekleri ileri çıkararak daha güçlü bir atak şansı yakalarken, defansif oyuncular sağlam ve fizikli bek oyuncuları ile adeta 4 tane stoperle oynuyormuş hissiyatı verebilir.

3-5-2 / 3-4-1-2

Top geçer adam geçmez, son dakikaya kadar gol atmaya çalışırım diyorsanız bu taktik size göre. FIFA Online 4’ün oldukça akıcı, kontra ataklara ve savunma arkasına atılan toplara müsait bir oyun olduğunu söyleyebiliriz. Dolayısıyla eğer rakibinizden üstün oynuyorsanız bu taktiği mutlaka denemelisiniz. İleri uçtaki oyuncularınızın hücum seviyelerini son seviyeye getirdikten sonra kanattaki oyuncularınıza “Açıkta Kal” forvetteki oyuncularınıza “İçe Katet” talimatını verirseniz oldukça bol gollü ve keyifli bir maç yapabilirsiniz.

Klasik taktik ekranında ise tıpkı diğer FIFA serilerindeki gibi ayarlamalar yapabilirsiniz.

Bazı Oyuncu Talimatları

Hücum

Dengeli Genişlik: Daha çok pas yapan ve sakin oynayan oyuncuların işine yarayacak bir taktik.

İçe Katet: Hücumcuların savunma arasına sızması ve öldürücü bir ara pası ile harika ataklara neden olabilecek bir taktik.

Açıkta Kal: Bu taktikte kanat oyuncusu, taç çizgisinin kenarında bekliyor ve mükemmel kontra ataklara davetiye çıkarıyor.

Defans

Normal Top Kesme: Burada oyuncu, sürekli olarak top çalmaya çalışır. Stoper oyuncularında bu taktik kullanılabilir.

Öngörülü Top Kesme: Oyuncular, daha kontrollü bir şekilde top çalmaya çalışır. Bir yandan topu kapmaya çalışırken, bir yandan arkada boş alan bırakmamaya çalışır.

Ölçülü Top Kesme: Bu taktikte ise top kesme birinci öncelik değildir. Oyuncu sadece topu kesin olarak alabileceğini düşündüğü zaman harekete geçer.

Tabii ki bunlar dışında birçok oyuncu talimatı bulunmakta. Eğer talimatlarla uğraşmak istemiyorum diyorsanız, kendi stilinize uygun bir teknik direktör seçmelisiniz. Çünkü bazı talimatlar, teknik direktörle beraber değişiklik gösterebilir.

İlginizi Çekebilir: FIFA Online 4’ün En İyi 10 Oyuncusu

FIFA Online 4 ile ilgili güncel duyurulara bu linkten ulaşabilirsiniz. Ayrıca FIFA Online 4 ile alakalı diğer içeriklerimizi buradan ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin