Dedektiflik denince aklınıza ne geliyor ? Büyüteç, not defteri ya da fötr şapka mı? Gelin beraber sizler için derlediğimiz 5 kaliteli dedeftiflik yapımına beraber bakalım.

Dedektiflik denince bir çoğumuzun belki aklına çizgi filmler, sinema filmleri gelecektir. Pek fazla oyun ismi aklımıza gelmez. Video oyun serisi de piyasaya sürülmüş Sherlock Holmes akıllara gelir sanırım. İlk Sherlock Holmes oyunu 2002 yılında piyasaya sürülmüştü. Ülkemizde de yaygın olmayan bu meslek ile ilgili derlediğimiz 5 video oyununu sizler için derledik.

L.A. NOİRE

2011 yılında Rockstar Games tarafından piyasaya sürülen yapım Metacritic puanı 76, kullanıcı puanı ise 7.8. Suç-gerilim temalı yapım dedektiflik filmlerinden esinlenilerek geliştirilmiş. Oyun Los Angeles’ın 1940’lı yıllarında geçmekte. Oyunda vahşi cinayetlerden kundaklamalar birçok vaka inceleyeceğiniz dikkat çekici bir yapım.

SHERLOCK HOLMES: CRIMES & PUNISHMENTS

İkinci bir oyunumuz ismiyle de bilinen Sherlorck Holmes serisinden. Serinin CRIMES & PUNISHMENTS oyunu Unreal Engine oyun motoru ile Frogwares tarafından geliştirilip 2014 yılında piyasa sürüldü. Çıkışından sonra oldukça iyi geri dönüşler alan oyun ilgi çekici sahneleriyle keyiflik oynanacak oyunlardan birisi.

DISCO ELYSIUM

HEAVY RAIN

Suç-gerilim türündeki yapım 4 farklı karakteri oyun içerisinde kullanımıza izin veriyor. 4 karakter ile farklı farklı olaylara değinilen oyunun çıkış yılı işe 2010. Eski bir yapım gibi gözükse de klasikleşmiş bir yapım haline gelen oyun Epic Games ile de PC oyuncularına sunuldu. 70TL fiyat etiketine sahip oyunun maalesef Türkçe dil desteği bulunmuyor.

KONA

Hayatta kalma oyunuyla dedektiflik temasının birleştiğini hayal edin. Issız bir kasabada, soğuk arabamızla bir iş adamıyla buluşmaya gittiğimiz de olaylar başlıyor. Donmuş ceset ve notlar. Loot ve craft yapabildiğiniz, izlerin peşinden gittiğiniz bir yapım. Üstüne sadece 25TL. Kesinlikle denemeye değer yapımlardan birisi. Hatta bu oyunun

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin