1994 yılında ilk oyunu çıkan ve kült haline gelmiş System Shock bilimkurgu oyun serisinin olaylı yeni oyunundan fragman geldi.

System Shock serisinin ilk oyunu 1994 yılında çıkmış ve büyük bir hayran kitlesini elde etmişti. Bioshock ve Dead Space gibi başarılı oyun serilerinin atası sayılabilecek System Shock oyun serisinde  birinci şahıs bakış açısından çok seviyeli bir uzay gemisinde SHODAN isimli bir yapay zekaya karşı mücadele veriyor ve gizemleri çözmeye çalışıyorduk. Serinin son oyunu ise ilk oyundan 25 yıl sonra çıkmış olacak.

Otherside Entertainment tarafından çıkarılacak olan serinin üçüncü oyunu tartışmalara yol açmıştı. 2016 yılında yeterli bütçeye sahip olmadıkları için yaptıkları bir demo ile Kickstarter üzerinden bağış toplayan Nightdive Studios kısa bir sürede hedeflerini aşıp tam olarak 1,350.700 $ toplamayı başardı. Bu başarının sebebi yayınlanan demonun ilk oyunun hikayesine ve sanat yönetimine çok sadık bir şekilde yapılması olmuştu. Fakat Nightdive Studios için işler yolunda gitmedi ve farklı bir oyun motoruna geçmek zorunda kaldılar. Bu değişimin ardından çıkan yeni versiyonda hayranlar eski oyunun tadını alamadılar ve birçok bağış yapan destekçi pişman olduğunu belirtti.

System Shock 3 Official Gameplay Trailer

 

Son çıkan fragmanda özlediğimiz kült System Shock tarzını yeniden görmek biz hayranları sevindirdi. Henüz oyunun tam çıkış tarihi belli olmasa da biz de sizler gibi sabırsızlıkla bekliyoruz, güncellemelerden sizleri haberdar edeceğiz.

 

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin