Bildiğiniz üzere eFootball PES oynarken sadece iyi oynamak yetmiyor. Daha iyisi için sağlam bir kol ayarlaması da gerekiyor. Burada bahsedeceğimiz asıl konu tuş ayarlaması değil. Bu yazıda Pro Evolution Soccer’ın “Kişisel Ön Ayarı Düzenle” bölümünde bulunan pas, şut ve imleç yardım seviyelerinin nasıl ayarlanması gerektiğini anlatacağız. İşte eFootball PES kol ayarları…

eFootball PES Kol Ayarları Nasıl Yapılır?

eFootball PES oyununda tuş kombinasyonlarını değiştirmek için kol seçme menüsünde iken şut tuşuna basıp “Komut Yapılandırması” bölümüne girince resimdeki ekran karşınıza çıkmakta. Buradan “Özel” bölümüne girip ayarlamalarınızı yapabilirsiniz. Eğer oyunu PC üzerinden oynuyorsanız PES Settings dosyasından da ayarlarınızı yapabilirsiniz.

REKLAMmonsters reloaded advertisement

Asıl bahsedeceğimiz “Kişisel Ön Ayarı Düzenle” menüsüne de yine kol seçme bölümünde şut tuşuna basarak giriyoruz. Üstte belirttiğimiz “Komut Yapılandırması” seçeneği de bu menüde bulunuyor.

eFootball PES Yardım Seviyeleri Nasıl Olmalı?

Resim menüyü gösterme amaçlıdır.

Bu menüdeki özellikle “Pas Yardımı Seviyesi” , “İmleç Değişikliği” , “Ara Pas-Şut Türü” ayarları oyununuzu ciddi anlamda etkiliyor. Bu yüzden sizler için birçok profesyonel eFootball PES oyuncusunun ayarlarını dikkate alarak şöyle bir liste çıkardık.

Komut AyarıStandart
İmleç DeğişikliğiYarı-yrd.
Sonraki Oyuncu GöstergesiKapalı *
İmleç TürüOyuncu Adı *
Pas Yardımı Seviyesi3. Seviye
Ara Pas TürüTemel
Şut TürüTemel
Yön KılavuzuKapalı
Hedef KılavuzuKapalı
Konum KılavuzuKapalı
Otımatik ÇalımAçık
Otomatik KaymaYarı-Otomatik
Takım Arkadaşı KontrolleriYardımlı
*Kişisel Tercihe Bağlıdır.

eFootball PES ile ilgili diğer haberlerimize bu linkten ulaşabilirsiniz. eFootball PES duyuruları için resmi PES Twitter sayfasını ise buradan ziyaret edebilirsiniz.

Önceki içerikFIFA 2022 Ne Zaman Çıkacak FIFA’nın Tarihçesi
Sonraki içerikAntalyaspor Espor VALORANT Takımını Duyurdu

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin