Dr.mundo splash art

Bu senenin başlarında Riot Games Dr.Mundo şampiyonunun için bir rework geleceğini duyurmuştu. Bu beklenilen haber uzun sürmedi ve nihayet Dr.Mundo yeni görünümüne ve yeteneklerine kavuştu. Lafı fazla uzatmadan sizlere bu yeteneklerden kısaca bahsedelim.

Dr.Mundo Şampiyon Taban Özellikler

Taban Saldırı Gücü:63
Taban Zırh:32
Seviye Başına Saldırı Gücü:4
Saldırı Hızı:0.688

Yetenek Seti

Pasif: Pasif etkin haldeyken Mundo kendisine gelecek bir sonraki kitle kontrol etkisini yok sayar. Kitle kontrol etkisinden etkilenmek yerine mevcut canının %7’lik bir kısmını kaybeder ve yakınına bir kimyasal tank düşürür. Eğer bu kimyasal tankı yerden alırsa pasifinin bekleme süresi 15 saniye azalır ve maksimum canının %8’lik kısmını yeniler. Aynı zamanda rakip şampiyonlar bu kimyasalın üstünden geçerse, kimyasal tank yok olur.

Aynı zamanda Mundo her 5 saniyede bir tüm canının %2’lik kısmını yeniler.

Q Yeteneği (Infected Bonesaw):

Mundo 50 can bedel ödeyip satırını fırlatarak hedefin mevcut can oranına bağlı olarak (20/22.5/25/27.5/30%) büyü hasarı vurur. Ayrıca hedefini 2 saniyeliğine %40 yavaşlatır. Eğer satır bir şampiyona isabet ederse Mundo 50 can yeniler. Eğer şampiyon olmayan bir hedefe işaret ederse canını 25 yeniler.

W Yeteneği (Heart Zapper):

Aktif: Mundo 4 saniyeliğine yakınındaki hedeflere büyü hasarı verir. Bu hasarı verirken kendi canından (%5) kullanır. Ve yetenek aktifken aldığı hasarın belli bir oranını (25/30/35/40/45%) gri olarak depolar. Ardından yetenek tekrar aktifleştirildiğinde bir patlama gerçekleştirir ve herhangi bir rakibe hasar verirse (şampiyon,minyon oranı değişir) gri canı yeniden normal cana dönüştürür.

E Yeteneği (Blunt Force Trauma):

Pasif: Mundo eksik canına bağlı olarak saldırı gücü kazanır. (Maksimum %70 eksik cana kadar)

Aktif: Mundo ilk yardım çantasını fırlatarak rakibine kendi canına bağlı olarak hasar verir(5/15/25/35/45 +7% ekstra can). Eğer rakip ölürse ilk yardım çantasını daha uzağa fırlatır. Çanta içinden geçtiği rakiplere yeteneğin minimum hasarını vererek ilerler.

R Yeteneği (Maximum Dosage):

Mundo kendi canının %20’sini hemen iyileştirir. Ayrıca bunun yanında hareket hızı(15/25/35%) ve saldırı gücü(4/5.5/7%) kazanır. Canının belli bir kısmını da (20/45/70% maksimum can) 10 saniye boyunca iyileştirmeye başlar.

Ayrıca şampiyon için yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. Videoda şampiyonun yetenekleri ve oyun içi yüklenme ekranındaki resimleri yer alıyor.

Dr. Mundo Reveal - The Madman of Zaun | REWORK

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin