Bizimle bağlantı kur

CS: GO

CSGO İpuçları: Molotof Arkasını Görme

Her bölümde oyununuzu geliştirebilecek farklı bir ipucu vereceğimiz CSGO İpuçları serimizin ilk içeriğinde oyundaki molotof veya yanıcı bombanın arkasını nasıl daha iyi görebileceğinizi anlatacağız.

CSGO’da bildiğiniz üzere oyunun çıkışının ardından 7 yıl geçmiş olmasına rağmen hâlâ her türlü bomba veya farklı efektler herkesin ekranında aynı gözükmüyor. Bu da bazı oyuncuların bazı durumlarda avantaj elde etmesine neden oluyor. Geçtiğimiz aylarda bu konuda bir iyileştirme sis bombası için gelmişti, özellikle profesyonel oyunculardan bu güncellemeyle ilgili çok olumlu yorumlar alınmıştı. Sis bombası için sorun aşağı yukarı çözülmüş olsa da en az onun kadar önemli molotof ve yanıcı bomba için henüz herhangi bir iyileştirme yapılmadı.

Söz konusu avantaj molotof ve yanıcı bombanın üzerinde yer alan dumanın görüntü ayarlarına göre farklılık göstermesi sebebiyle oluşuyor. Belirli görüntü ayarları düşükte olan oyuncularda duman daha koyu gözüküyor ve dumanın arkasında yer alan oyuncuların gözükmesini engelliyor. CSGO oyuncularının çoğunluğu bilgisayar özellikleri fark etmeksizin genellikle düşük ayarlarda oynadığından bu sorun çok daha ciddi bir hâl alıyor.

Molof ve yanıcı bombanın arkası nasıl daha iyi görülür?

Bombanın üzerinde yer alan dumanı etkileyen iki görüntü ayarı bulunuyor. Bunlardan biri “Efekt Detayı” diğeri ise “Shader Detayı”. Eğer sisteminiz bu iki ayarlar yüksekteyken oynamaya yetecekse molotofun arkasını daha iyi görebilmek önemli bir avantaj olduğundan bu ayarları yükseğe almanızı tavsiye ediyoruz.

Elbette eğer bu ayarlar yüksekteyken aldığınız FPS miktarı çok düşükse bu ipucumuzu en azından sisteminizi iyileştirene kadar atlayabilirsiniz. Olması gereken en az FPS değerini belirlerken dikkate almanız gereken iki etken var. Bunlardan biri monitörünüzün hertz değeri, diğeri ise aldığınız oynadığınız haritada bomba kullanımının ve yaşayan oyuncu sayısının fazla olduğu çatışma anlarında aldığınız en düşük FPS miktarı. Eğer aldığınız en düşük FPS miktarı 60Hz monitör için 90FPS, 75Hz için 120FPS, 144Hz için 200FPS veya fazlasıysa bu FPS size fazlasıyla yeterli olacaktır.

Efekt ve shader detaylarını yükseğe aldıktan sonra oyunun yeni görüntüsüne alışmak birkaç gününüzü alabilir ancak arada molotof olan her çatışmada size kayda değer bir avantaj sağlayacak.

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

basede gamer

1 Yorum

1 Yorum

  1. Pingback: CSGO İpuçları: LAN Turnuvaları İçin Tavsiyeler ve Ayarlar - Gamerbase

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO