cs:go radar ayarları

Radar CS:GO oyununda ki en önemli unsurlardan biridir. Oyunu iyi oynayan her oyuncu, aynı zamanda iyi bir harita kullanımına da sahiptir. Çünkü radar sayesinde düşmanların nerede olabileceğini tahmin edebilir, bombanın nerede düştüğünü görebilirsiniz. Fakat oyunun kendi varsayılan radarı bu kadar kolay bir kullanıma sahip değil. Çünkü oldukça kısıtlı bir alanı görüyorsunuz. Şimdi size oyundaki en optimal radar ayarlarını göstereceğiz. İsterseniz siz kendinize göre radarı kişiselleştirebilirsiniz.

Bu ayarları konsola yazdığınızda bazen oyun açılışında sıfırlanabiliyor. Bunu engellemek için oyunun başlatma özelliklerine yazabilirsiniz.

cl_hud_radar_scale

Bu komut radarınızın boyutunun değişmesine olanak sağlar. Bizim önerdiğimiz değer “1.15” değeridir. Kendinize göre belirleyebilirsiniz.

CS:GO Radar Görüntüleri

cl_radar_always_centered

Bu komut varsayılan değeri “1” olarak atanmıştır. Radarı her zaman sizin konumunuza göre ortalar. Özellikle haritanın sınırlarında daha fazla alan görmenizi engeller. Bu yüzden bunu “0” olarak değiştirmenizi şiddetle öneririz.

CS:GO Radar Görüntüleri

cl_radar_icon_scale_min

Radardaki görünen simgelerin boyutunu ayarlar. Bunu kendinize göre belirlemeniz en doğrusu olacaktır. Fakat gereğinden büyük simgelerin haritada ki tam detaylı konumunu öğrenmek biraz güç olabilir.

CS:GO Radar Görüntüleri

cl_radar_rotate

Bu komut, radarın sizinle birlikte dönmesini sağlar. Biz bu değeri “1” yapmanızı öneririz.

CS:GO Radar Görüntüleri

cl_radar_scale

Bu komut ise, haritayı sizin radarınızda boyutlandırır. Değerini ne kadar düşürürseniz, haritanın görünür kısmı o kadar artacaktır. Tavsiye ettiğimiz değer “0.3” veya “0.25” değeridir. Tabi ki bu değerler kişiden kişiye değişebilir. Farklı çözünürlüklerde daha farklı değerler deneyebilirsiniz.

CS:GO Radar Görüntüleri

Eğer bu ayarların hepsini uygularsanız daha detaylı ve işinizi kolaylaştıracak bir radara sahip olacaksınız. Son olarak tavsiye ettiğimiz tüm ayarları aşağıda bulabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar dileriz!

Önerilen Ayarlar:

cl_hud_radar_scale “1.15”
cl_radar_always_centered “0”
cl_radar_icon_scale_min “1”
cl_radar_rotate “1”
cl_radar_scale “0.3”

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin