Sizce e-sporcu olmak için kaç yaşında olunmalı ? BOOM E-sports’a göre 13 yaşında olmak yeterli. Ekip, 13 yaşında bir genç yetenek ile sözleşme imzaladıklarını duyurdu.

Brezilya’lı João “Snowzin⁠” Vinicius, 21 Temmuz’da BOOM Esports ekibi ile ilk profesyonel sözleşmesini imzaladı. 13 yaşında olan genç yetenek, Counter-Strike: Global Offensive tarihinin en genç sporcusu ünvanını kazandı.

Snowzin, 30 Temmuz – 2 Ağustos tarihleri ​​arasında Boom Esports’un yedeği olarak Güney Amerika turnuvası Gamers Club Masters V’e katılacak.

HLTV için yaptığı açıklamada Snowzin: “Bir turnuva için olsa bile BOOM Esports’a katılmaktan çok mutluyum, Bu gerçekten benim için bir rüya. Sonunda gerçekleşti ve bunun özveri sonucu olduğuna inanıyorum. Ekip için becerilerimi göstermeye hazırım.” dedi.

Boom Esports, genç yeteneklere şans veren kulüpler arasında yerini aldı. Şimdilik kadronun kalıcı bir üyesi olmasa da Snowzin, kendini kanıtlarsa çok yakın bir zamanda ekibin kalıcı üyesi olabilir. Şu anda Güney Amerika RMR tablosunda ilk sırada yer alan Boom ekibi ile birlikte, Snowzin daha da ilerleyecek görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: PUBG 8.1 Güncellemesi Sunuculara Geldi!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin