Hayranların Call of Duty Mobile Sezon 9 için çok yüksek beklentileri var. Sezonun fragmanları haftalardır yayınlandı ve bizlere birçok özellik gösterdi. Hayranların dört gözle beklediği en heyecan verici değişikliklerden biri ise tüm silah aksesuarlarının birbirinin yerine geçebileceği silah özelleştirmesi.

Ancak, oyuncuların gerçekten istediği şey üzerinde oynanacak yeni haritalar. COD Mobile Sezon 9 güncellemesi bu çağrılara yanıtsız kalmadı. Oyuna üç yeni harita ekledi: Shipment 1944, Pine ve Terminal.

Call of Duty Mobile Sezon 9 Haritaları

Terminal

Terminal – Actvision

COD Mobile Season 9 haritalarından ilki, Call of Duty’deki en popüler haritalardan biri olan Terminal. Modern Warfare 2’de ortaya çıkan bu haritada, oyuncular açık bir hava alanında savaşıyor. Oyuncuları bu harita konusunda gerçekten heyecanlandıran şey ise oynanıştaki çeşitlilik. Uzun menzilli oyun tarzları çok etkili olabilirken, bazı alanlarda hala yakın dövüşü tercih edilebiliyor.

Terminal haritasının merkezinde bir dükkan sergileniyor ve birçok çatışmanın odak noktası da tam burası. Bu haritanın bir diğer önemli noktası da birçok barikat ve güvenlik kontrol noktası sayesinde siper alabilme becerisi.

Bu haritanın temel amacı ise oyuncuların her yerde tehlikede olduğunu hissetmesini sağlamak. Dikkatli olun, her köşede bir rakip saklanabilir.

Pine

Pine – Actvision

Call of Duty Mobile Season 9, Terminal’in ardından hayranların gözdesi yeni bir harita daha getiriyor. Muhteşem görselleri ve grafikleriyle Pine, oyunun bütününe de ayrı bir hava katıyor. Atış menzili ve sığınak arasında, farklı oyun tarzları tercih edilebiliyor. Işıklandırma da haritanın bir parçası ve oyuncuların düşmanlarını ayırt etmek için gölgeleri kullanmasına yardımcı oluyor.

Bu haritayı 2’ye 2 oynamak oyuncular için heyecan verici olacak. Sürekli olarak bir takım arkadaşını korumak veya birinin atış yeteneğini göstermek için acele etmesi, Pine’da her şeyi mahvedebilir.

Shipment 1944

Shipment – Actvision

Sunulan son COD Mobil haritası, Modern Warfare’in Shipment haritasına benzer şekilde tasarlanan Shipment 1944 oldu. Bu harita, yüksek tempolu oyunlara ve yakın mesafeli dövüşlere odaklandığı için en çeşitli Sezon 9 haritası. 1944’te geçen ortam ise çok basit. Büyük kutular, oyuncular tekrar kendini göstermeden önce koruma sağlıyor.

Başta Call of Duty’nin favori haritası Terminal olmak üzere çeşitli yeni haritaların tanıtılması, aynı zamanda birçok kişiyi de oyuna geri getirecek. Activision, COD Mobile Sezon 9 için içeriği saklamamaya karar verdi. E-spor hayranları, COD Mobile’ın tarihinde en yüksek oynama sayısına bu sezon ulaşacağını düşünüyor. Özellikle Modern Warfare Season 5 ve Warzone Season 5’in piyasaya sürülmesiyle birlikte COD tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Kaynak; CoD Mobile

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CS:GO Efsanesi ScreaM Kariyerini Noktaladığını Açıkladı

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin