Çıkışından sadece 10 gün geçmesine rağmen 15 milyon oyuncuya ulaşan Call of Duty: Warzone, tam 50.000 oyuncuya hile kullandıkları sebebiyle oyundan kalıcı olarak engelledi.

Call of Duty: Warzone geliştiricisi Infinity Ward önce oyuncular diyor

Bir oyunun geleceğini en fazla tehdit eden unsurlardan bir tanesi olan hileler karşısında durmayı başarmayı oldukça zor. Özellikle oyununuz Free to Play türünde ise işiniz çok zor demektir. Ücretsiz oyunlarda oyuncular oyunu alırken ödedikleri bir bedel olmadığı için illegal yöntemlere daha kolay başvuruyorlar.

Oyuncuların kalıcı olarak yasaklandığı söylenirken gelecekte olabilecek her türlü hile tarzı harekete karşı gerekli önlemlerin alınmaya devam edildiğinin altı çiziliyor.

Infinity Ward “Video oyun tarihinin en unutulmaz serilerinden birini yaratırken, hayranlarımız yaptığımız her şeyin merkezidir. Topluluğumuzla ilişkiler kurmanın bazı şaşırtıcı bağlarla sonuçlanabileceğine inandık ve tecrübelerimiz bunu kanıtlar nitelikte. Bu bakış açımızın Call of Duty serisini yeni boyutlara itmemize yardımcı olabileceğine inanıyoruz. Hayranlarımıza inanılmaz deneyimler sunmaya ve tutkumuzu paylaşmaya kendimizi adadık.” diyor.

En son 15 GB civarındaki güncellemesi ile oyuna bazı dengeler getiren Infinity Ward, daha öncesinde de oyuna solos modunu eklemişti. Oyunun betadan ne zaman çıkacağına dair bir bilgi ise bulunmamakta.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin