Sosyal medya üzerinde Battlefield Mobile Alpha’nın görüntülerine rastlandı. İki hafta önce EA tarafından, Battlefield’ın mobil cihazlara geldiği duyuruldu. Geçen hafta sonu Güneydoğu Asya’da oynanmaya başlandı ve oyun görüntüleri internette sızdırıldı.

Reddit ve Youtube’da gördüğümüz videolarda oyunun biraz Arap görünümlü bir metropolde fethetme oyunu gibi gözüküyor. Oyun aslında basit grafiklere sahip ancak mobil bir oyun olduğu için zamanla geliştirilebileceği söylendi.

Battlefield’ın dokunmatik ekran kontrolleri daha önce oynadığımız diğer mobil nişancı oyunlarına benzer şekilde, sol baş parmağınız oyun içerisinde hareket eylemlerini gerçekleştirmenize yarıyor. Sağ baş parmağımızın olduğu kısımda ateş etme, çömelme, zıplama seçenekleri bulunuyor. Bu ayarları oyunun ayarlar kısmından istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz. Battlefield oyunu içerisindeki oyuncuların ismi ”İsimsiz Oyuncu” olarak adlandırılıyor.

EA, son sürümde yer alan çeşitli oyun modları dışında özelleştirilebilir silahlar, araçlar ve oyuncu modellerinin olacağını duyurdu. Oyunun testi Filipinler ve Endonezya’da yapılacak. Zaman ilerledikçe daha fazla bölgeye dağılacak. Türkiye sunucusu için ön kayıt tarihi belirlenmedi.

Önceki içerikHyperX CloudX Stinger Core Kablosuz Kulaklığı, Resmi Xbox Lisanslı Ürün Serisine Ekleniyor
Sonraki içerikValorant Ekim Ayı Kafe Turnuvaları Başlıyor

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin