İspanyanın futbol devi Barcelona, League of Legends e-spor sahnesine katılacağını resmen duyurdu! Barcelona, geçtiğimiz günlerde S2V Esports’u satın almıştı. 2022 yılının gelişi ile de League of Legends Superliga’ya dahil olacağını açıkladı.

Barcelona daha önce FIFA organizasyonu olan eLaLiga Santader yerine eFootball.Pro liginde mücadele etmeyi seçmişti. Bunun yanında, Hearthstone ve Rocket League oyunlarında da çeşitli başarılara ulaşan kulüp yeni bir serüvene atılıyor. Alınan bu karar Barcelona tarafında e-spor kategorisinde atılan en büyük adım olacak diyebiliriz.

Takım oyuncuları ve teknik kadrosu hakkında resmi bir açıklama bulunmuyor. Yine de, bu konu hakkında söylentiler dolaşıyor. Çeşitli kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre, Barcelona LoL takımı için bir koçla anlaştı. Oyuncu kadrosu için de üç oyuncunun adı geçiyor:

  • Üst koridor oyuncusu Jakub ‘Dreedy’ Viceník (şu anda UCAM Esports Club’da)
  • Ormancı Dimitar ‘Lebron’ Kostadinov (şu anda Cream Real Betis’te)
  • Orta koridor oyuncusu Mikhail ‘twohoyrz’ Petkov (şu anda SK Gaming Prime’da)

Barcelona ve Pique Karşı Karşıya Geliyor!

2022 yılında League of Legends Superliga’ya katılacak bir diğer takımın ise ünlü yayıncı Ibai Llanos ve Barcelonalı Futbolcu Gerrard Pique tarafından yönetilen bir takım olması rekabeti hat safhaya çıkartıyor. Ibai Llonos ve Gerrard Pique 2 Eylül’de Astralis SB’nin Superliga slotunu satın almıştı. Bu durum, 2008’den bu yana bağlılığını koruyan Pique ve Barcelona arasında doğrudan bir rekabet oluşturacak!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin