Japon oyun şirketi KONAMI, Asya kıtasının en büyük turnuvası olan Asya Şampiyonlar Ligi lisansının 4 yıl daha uzatılması konusunda Asya Futbol Konfederasyonu (AFC) ile anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşma ile birlikte, Asya Şampiyonlar Ligi, 2023 Asya Kupası ve Asya kıtasındaki milli takımlar lisanslı bir şekilde 4 yıl süreyle PES serisinde yer alacak. Bu arada Asya Şampiyonlar Ligi’nin PES 2014’ten bu yana oyunda yer aldığını hatırlatalım.

Konuyla ilgili AFC Genel Sekreteri Dato ‘Windsor John şunları söyledi. “E-spor endüstrisinde onlarca yıllık başarıya sahip ikonik  marka olan KONAMI ile ortaklık anlaşmamızı sadece yenilemekten değil, genişletmekten de mutluluk duyuyoruz.

KONAMI Başkanı Hideki Hayakawa ise konuyla ilgili şunları söyledi. “Asyalı bir oyun yayıncısı olarak, AFC ile ortaklığın genişletildiğini ve genişletildiğini duyurmaktan gurur duyuyoruz. Asya’da futbol büyüyor ve küresel ölçekte daha önemli hale geliyor. Asya futbolunu dünyaya tanıtmaya devam etmek için AFC ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Anlaşma ile ilgili detaylı bilgi için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin