Bizimle bağlantı kur

CS: GO

Arena Bulls, Hileden Banlanmış Oyuncuyu Takıma Transfer Etti

Arena Bulls, geçtiğimiz günlerde Emil “Emilshe1n” Mamedov’u kadrosuna dahil ettiğini duyurdu. Oyuncunun geçmiş zamanlarda FACEIT üzerinden hile açtığı ve bu yüzden ban yediği ortaya çıktı.

Arena Bulls, ülkemizin en güçlü CS:GO takımlarından birisi. Takım, geçtiğimiz hafta kadroda 2 değişiklik yaptığını duyurmuştu. Takıma transfer olan  Emil “Emilshe1n” Mamedov’un bir zamanlar FACEIT üzerinden hile açtığı ve bu yüzden FACEIT’ten banlandığı ortaya çıktı.

Ekran görüntüsüne bakılırsa oyuncu 2 yıl önce hile açmış ve ban yemiş. FACEIT hesabına bağladığı Steam ve ESEA linkleri kontrol edildiğinde, bu hesabın gerçekten oyuncuya ait olduğu kanıtlandı. Platformlar arasında bir bilgi alışverişi olmadığı için oyuncu FACEIT’te ban yemesine rağmen ESL ve ESEA turnuvalarına katılabiliyor. Sadece Valve tarafından banlanan bir oyuncu hiç bir turnuvaya katılamıyor.

CS:GO arenasında bir çok profesyonel oyuncu hile yüzünden ban yemiş ve sonra pişman olduklarını açıklamıştı. Valve’dan 2. bir şans isteyen oyuncuların isteği kabul edilmemiş ve Valve katı bir şekilde hile kullanan oyuncuların affedilmeyeceğini söylemişti. Umarız ki FACEIT ve ESEA gibi platformlar ortak bir şekilde çalışır ve hile kullanan oyuncular hiç bir şekilde affetmez.

 

Bizi Takip Edin
Facebook ● Instagram ● Twitter ●  Twitch ● Steam Grubumuz
Discord Sunucumuz ● Kaydol

Yorum Yap

Cevap Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla CS: GO