new world

Amazon’un duyurusunu yaptığından beri bir türlü piyasaya çıkaramadığı oyunu New World, bir kez daha 31 Ağustos tarihine ertelendi. Bu oyunun aldığı üçüncü erteleme oluyor. En son olarak 2021 İlkbahar tarihini işaret eden yapımcılar bu tarihten tekrar vazgeçtiler. Amazon Games, konu hakkında önemli açıklamalarda da bulundu:

Oyunun piyasaya çıktığında bulundurması gereken önemli özellikler üstünde yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Bu kapsamda oyuna eklemek istediğimiz oyun sonu içeriklerinin belirttiğimiz tarihe kadar hazır olamayacağı kanısına vardık. Bu yüzden oyunun çıkış tarihini bir kez daha erteleme kararı aldık. Bu süreç içerisinde oyuna bir çok özellik ekleyeceğiz ve ciddi iyileştirmeler yapacağız.

Bu açıklamaların yanında bir de bir adet geliştirici videosu paylaşan stüdyo, takipçilerine daha fazla bilgi vermek istemiş gibi gözüküyor. O videoya da aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Developer Diary: Welcome to New World

Ayrıca YouTube kanalında geliştiricilerin yayınladığı 2 farklı video daha bulunuyor.

Sanıyoruz ki oyunun bu kadar ertelenmesinde geçtiğimiz dönem yayınlanan Cyberpunk 2077’nin de etkisi büyük. Çünkü yapım ilk çıktığında oldukça hataya ev sahipliği yapmıştı. Bu sebeple eleştirilerin ve davaların hedefinde olmuştu. Amazon Games ise böyle bir sorunu oldukça büyük beklenti yarattığı New World yapımında yaşamak istemiyor gibi gözüküyor.

Ayrıca oyunun kapalı beta testinin 20 Temmuz 2021 tarihinde başlayacağını belirtmekte fayda var. Herkese iyi günler dileriz. Görüşmek üzere!

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin