Önde gelen iki anakart markasıyla işbirliği yapan ADATA, DDR5 yeni nesil bellek geliştirme yolundaki çalışmalarında sona yaklaştı.

Dünyanın önde gelen yüksek performanslı DRAM modülü oyuncu donanımı ve endüstriyel çözüm üreticilerinden biri olan ADATA Technology, yeni nesil DDR5 bellek modelleri üzerinde çalıştığını duyurdu.

MSI ve Gigabyte İşbirliğiyle Geliştirildi

ADATA, MSI ve Gigabyte işbirliği ile bu markaları tercih eden kullanıcıların DDR5 belleklerin performansından en iyi biçimde yararlanmalarını sağlamayı hedefliyor.

Bu amaçla araştırma ve test süreçlerini birlikte yürüten firmalar, DDR5 RAM’lerin yüksek performanslı ve stabil şekilde çalışmasını sağlayabilecekler. Buna ek olarak, Intel platformlardaki hız aşırtma performansı  bu çalışmalar sayesinde daha verimli olacak.

Ayrıca her üç marka da DDR5 belleklerini ve bu belleklerle uyumlu anakartlarını aynı dönemde piyasaya sunacak.

Yeni Ürünler CES 2021’de Tanıtılacak

Yeni ADATA DDR5 bellekler 8400MT/s (mega transfer) hızına çıkabilecek ve 64GB’a kadar çıkan kapasiteler sunacak. Ayrıca 1.1V’a kadar enerji tasarrufu sağlayabilecek olan bu yeni bellekler, daha stabil çalışma için hata düzeltme kodu (ECC) gibi teknolojilerden de faydalanacak.

ADATA’nın yeni DDR5 bellek modülleri bu yıl dijital olarak düzenlenecek olan 2021 CES ALL Digital fuarı kapsamında 11 Ocak tarihinde tanıtılacak. CES 2021’i takip etmek için https://digital.ces.tech/home adresini ziyaret edebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin