Creative Assembly tarafından tarihsel ve fantastik olaylar üzerine geliştirilmiş stratejik oyun serisi olan Total War’ın yeni oyunu A Total War Saga: Troy çıktığı ilk gün Epic Games’te bedava olacak.

Epic Store’da Bedava Olacak

Geçtiğimiz günlerde GTA V’i bedava olarak oyunculara sunarak büyük bir kitleyi tarafına çeken Epic Games, oyun geliştiricisi olan Creative Assembly ile iş ortaklığı yaparak geliştirdikleri oyun serisinin yan oyunu olan, A Total War Saga: Troy’u yayınlanacağı ilk gün ücretsiz dağıtma kararı aldı.

Serinin ilk oyunlarıda dahil, çıkarttığı her oyun serisini Steam bünyesi altında bulunduran Creative Assembly, oyun çıktığı günden itibaren 12 ay (1 yıl) boyunca Epic Games’te satışta kalacağını belirtti.

Creative Assembly İş Ortaklığı İle İlgili Açıklama Yaptı

Creative Assembly:

”Serinin bir sonraki oyunlarında Epic Games ile ilgili özel planlarımız ya da Epic Games’e özel olmasıyla ilgili bir planımız bulunmamakta. Total War oyununun daha fazla kitleye ulaşması için uğraşıyoruz. Epic Games bize gelip Troy için herhangi bir ticari anlaşmanın olup olmadığını, onay verirlerse Epic Exclusive  olup olmayacağını sordu. ”

”Şuanlık Epic Games ile ticari bir anlaşma sağlamadık. Çünkü bunu gerçekleştirmemizin tek amacının para olmadığını göstermek istiyoruz. Bizim için zor bir karar. Gelecekte nasıl bir anlaşmaya imza atacağımızı bilmiyoruz. Stüdyo içerisinde büyük fikir ayrılıkları içerisinde bulunuyoruz. Fakat bu durum içerisinde kendi düşüncelerimizden çok siz oyuncularımız için ne anlam ifade ettiğine odaklandık.”

”Sonunda iki şey düşünmeye karar verdik. Birincisi olarak Total War serisinin daha fazla gelişimine yatırımda bulunmak, ikincisi olarak Epic Games oyunumuzun ilk gün ücretsiz yayınlanabilmesi için tarafımıza ücret ödüyor. Total Warın 20 yıllık geçmişi için ve yeni doğum günü için güzel bir başarı gibi gözüküyor. Total War Saga: Troy, Epic Games’te satışa sunulacak, en azından ilk gün ücretsiz.

Oyun hakkında bilgi ve çıkış tarihi

A Total War Saga: Troy içerisinde bulunduğumuz yılın Ağustos 13’ünde Epic Games aracılığı ile satışa çıkacak. Çıktığı ilk gün mağazadan herkes ücretsiz olarak elde edebilecek.

Planlanan Steam üzerinde çıkış tarihi ise 2021 yılı.

Total War Saga: Troy Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri
  • İşletim Sistemi: Windows 10 64-Bit.
  • İşleci: Intel Core i5-4570 @ 3.20GHz / AMD FX-8350 Eight-Core.
  • Video Card: Radeon R9 290X / GeForce GTX 770.
  • Kullanılmayan Ram Miktarı: 8 GB RAM.
  • Boş Depolama Alanı: 30 GB Free.
  • Direct X Versiyonu: Directx 11.
Geliştirici: The Creative Assembly
Seri: Total War
Yayıncı: Sega

Tür: Strateji video oyunu

Total War: TROY / Official Trailer / A Total War Saga

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin