Mobil oyunlar, 2020’de hem gelirlerini hem de indirme sayılarını artırırken, espor etkinlikleri ile de önemli başarılar elde ettiler. Esports Charts tarafından yayınlanan verilere göre, 2020 yılında hem oynanmasıyla hem de izlenmesiyle en çok takip edilen mobil oyunları sizler için sıraladık.

#1 – PUBG Mobile

Tencent tarafından geliştirilen ve Krafton Inc. tarafından yayınlanan popüler battle royale oyunu PUBG Mobile, 2020’de en çok izlenen mobil espor oyunu oldu. 134,5 milyonluk toplam izlenme süresi ile listemizin ilk sırasında yer aldı.

Buradan indirebilirsiniz.

#2 – Free Fire

Listemizin ikinci sırasında PUBG Mobile’ı takip eden Garena’nın bir başka battle royale oyunu Free Fire var. Toplamda 132,2 milyon saat izlenme süresine karşılık 3,1 bin saatlik yayın süresine sahipti.

2020’nin en popüler Free Fire turnuvası, 2,2 milyon izleyici ile zirve yapan Free Fire Continental Series 2020 Asia oldu. Oyun, BDT ve Brezilya bölgelerinde de çok başarılı oldu.

Buradan indirebilirsiniz.

#3 – Mobile Legends: Bang Bang

Üçüncü sırada Moonton tarafından geliştirilen ve yayınlanan popüler MOBA oyunu Mobile Legends: Bang Bang var. Toplamda 106.1 milyon saat izlenme süresine karşılık 3.18k saatlik yayın süresine sahipti. Oyun, izlenen saat sayısı ve en yüksek izlenme sayısı bakımından sırasıyla % 262 ve % 114 artışa tanık oldu.

Mobile Legends, MPL Endonezya 6. Sezonunda 1.38 milyon izleyici ile zirve yaptı.

Buradan indirebilirsiniz.

#4 – Arena of Valor

2020’nin en çok takip edilen espor oyunları listesinde dördüncü sırada, Timi tarafından geliştirilen ve Tencent Studios tarafından yayınlanan bir başka MOBA oyunu Arena of Valor var. Toplamda 93,9 milyon saat izlenme süresine karşılık 2,23 bin saatlik toplam yayın süresiyle harika bir 2020 yaşadı.

Oyun için 2020’de en çok görüntülenen etkinlik, 670 bin izleyici ile 2020 Valor Arenası Uluslararası Şampiyonasıydı.

Buradan indirebilirsiniz.

#5 – Clash Royale

SuperCell tarafından geliştirilen ve yayınlanan Clash Royale, beşinci sırada geliyor. Oyun, toplam 963 saatlik yayın süresine karşılık 6,9 milyon saat izlenme süresine sahip oldu.

Clash Royale League World Finals: 2020’de 112 bin izleyici ile en yüksek izlenme oranına sahip oldu.

Buradan indirebilirsiniz.

BU İÇERİĞE YORUM YAP

Yorumunuzu girin!
Adınızı lütfen buraya girin